Neatkarības atjaunošanas dienā Latvijai sveicienus nesa krāsaini pūķi

Kultūra

4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Talsu lidlaukā tika aizvadīti jau par tradīciju kļuvušie Talsu novada bērnu un jauniešu centra (BJC) rīkotie pūķu svētki «Sveiciens Latvijai!».
Šogad tajos piedalījās ne tikai Talsu novada BJC pūķu modelēšanas pulciņa dalībnieki, bet arī citi talsenieki un viesi no Saldus, Jelgavas un Druvas. Sacensības notika gan plakano, gan kastveida pūķu klasē; tika vērtēts labākais pūķa dizains, čaklākais pūķa modelētājs, kā arī aktīvākā ģimene. Bija iespēja arī izgatavot savus pūķus īpašā radošajā darbnīcā.
Pirmajā sacensību kārtā debesīs paspēja pacelties aptuveni 50 pūķu — tie lidoja augstu un ilgi. Diemžēl pusdienlaikā sākās lietus, krusa un stiprs vējš, kas diemžēl notrieca pūķus pie zemes, un tādējādi daļa svētku dalībnieku izklīda. Tomēr liels prieks bija redzēt, ka, spītējot dienas sagādātajiem neprognozējamajiem laika apstākļiem, citi cilvēki nenobijās un kopīgi izbaudīja svētkus. Otrā sacensību kārta pūķu palaišanai nepastāvīgo un neprognozējamo laika apstākļu dēļ gan tika atcelta. Toties pirms dalībnieku apbalvošanas ceremonijas debesīs tika pacelts īpašs pūķu tandēms, kas sastāvēja no viena kastveida un desmit plakanajiem pūķiem. Tas gan ātri nolaidās, jo apstājās vējš.
Labākie pūķu laidēji plakano pūķu klasē izrādījās un 1. vietu ieguva Dravis Priedītis (Talsu novada BJC), 2. vietu — Markuss Formulevičs (Druvas vidusskola), bet 3. vietu — Renāte Kalniņa (Talsu sākumskola). Savukārt labākie pūķu laidēji kastveida pūķu klasē bija Alekss Dimiņš (Talsu 2. vidusskola), kurš ieguva 1. vietu, 2. vietas ieguvējs — Jānis Brūvers (BJC) un 3. vietas ieguvējs — Dāvids Noa Kavruss (Talsu Kristīgā vidusskola).
Talsu novada BJC velta sirsnīgu paldies visiem svētku dalībniekiem un apmeklētājiem, kas nenobijās no laika apstākļiem un bija kopā, lai svinētu pūķu svētkus.