«Suņu mīlis — tā ir diagnoze»

Kultūra

4. un 5. maijā Talsu sporta hallē norisinājās nacionālā visu šķirņu suņu izstāde, kurā bija apskatāmas 130 suņu šķirnes no dažādām valstīm — Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas, Zviedrijas, Krievijas un Baltkrievijas. Izstādi sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību organizēja Talsu kinoloģiskais klubs.
Izstādē tika vērtēts suņu eksterjers — izskats, spalvas kvalitāte, anatomiskā uzbūve, zobi, gaita un kustības. Dalībnieku skaits pārsniedza 400, kas ir mazāk nekā iepriekšējos gados, bet apmeklētāju skaits bija pietiekams. «Šis bija bezmaksas pasākums, un līdz ar to ir grūti noteikt konkrētu apmeklētāju skaitu, bet, spriežot pēc tā, ko redzēju zālē, par interesi nevarēja sūdzēties. Ļoti patīkami bija redzēt ģimenes ar bērniem — jāparāda bērniņiem, cik dažādi ir sunīši un kā viņi uzvedas,» uzsver Talsu kinoloģiskā kluba vadītāja Svetlana Matveja.
Šogad astaiņus vērtēja seši eksperti no Igaunijas, Krievijas, Serbijas, Rumānijas un Baltkrievijas. Dalībnieku vidū bija gan retu šķirņu pārstāvji, gan pazīstamas šķirnes, kā vācu aitu suns, Jorkšīras terjers, labradors un zelta retrīvers. «Pasākums, pateicoties kopīgiem spēkiem, izdevās, vienīgi laiks varēja būt patīkamāks. Parasti vācu aitu suņu ringu izvietojam ārā, jo tie ir darba suņi, kuriem vajag plašumu. Brīžam uzspīdēja saulīte, brīžam uzlija, bet domāju, ka dalībnieku garastāvokli tas īpaši neietekmēja. Suņu mīlis — tā ir diagnoze. Neatkarīgi no laika apstākļiem braucam uz izstādēm un cenšamies priecāties par notiekošo. Atsauksmes no ekspertiem bija pozitīvas, un man kā izstādes direktorei bija patīkami to dzirdēt,» atzīst S. Matveja.
Izstādes ieteicams apmeklēt cilvēkiem, kuri vēl tikai plāno iegādāties sunīti. Tā ir iespēja vērot astaiņu uzvedību ringā un ārpus ringa, izvērtēt suņu rīcību visas dienas garumā, kā arī pieiet pie saimnieka un izrunāties par konkrētās šķirnes īpatnībām.