«Pateicoties «eTwinning» platformai, mācību process kļūst interesantāks»

Izglītība

Lai popularizētu Eiropas skolu sadarbības tīklu «eTwinning», 8. maijā Lībagu sākumskola pirmo reizi rīkoja «eTwinning projektu skati 2019».
«Talsu Vēstis» jau informējušas, ka Lībagu sākumskola uz diviem gadiem (pērn un šogad) par lielo aktivitāti ir saņēmusi nosaukumu «eTwinning skola».
Kas tad īsti ir «eTwinning»?
Liene Millere, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pedagogu profesionālā novirziena daļas koordinatore, kura uz pasākumu bija īpaši ieradusies no Rīgas, skaidro, ka tā ir Eiropas skolu (jāpiebilst, ka piedalās arī dažas valstis, kuras neietilpst Eiropā) sadarbības platforma skolotājiem un skolēniem.

Par ko projektu izstrādāt, viņi vienojas paši. Atšķirībā, piemēram, no «Erasmus+», šeit netiek piešķirts finansējums, jo tā ir virtuāla sadarbība bez konkrētiem noteikumiem, piemēram, cik garam un par kādām tēmām projektam jābūt. Tas ir pašu skolotāju un audzēkņu ziņā. «Skolēniem tā ir iespēja redzēt, ka neesi viens, kurš mācās kaut ko konkrētu, bet to dara arī citās Latvijas pilsētās un citās valstīs. Tā ir reālas dzīves, situāciju ienešana mācību procesā, turklāt iespēja apgūt dažādas papildu prasmes. Tāpat šādā veidā iespējams attīstīt pilsonisko iniciatīvu, skolēnam nākot ar ideju izpētīt vienu vai citu jautājumu,» skaidro L. Millere.
Vērtējot Lībagu sākumskolu, L. Millere teic, ka mācību iestāde ir ļoti aktīva. Salīdzināšanai: citās skolās izdodas iesaistīt vienu divus skolotājus, bet Lībagu sākumskolā iesaistīto skolotāju un audzēkņu skaits ir iespaidīgs. Šajā mācību gadā Lībagu sākumskola sadarbībā ar citām Latvijas un citu valstu skolām ir realizējusi astoņus projektus, un procesā ir vēl četri. Aktīvi projektā iesaistījušies seši pedagogi. Kā izrādās, galvenā iniciatore ir skolotāja Irina Statņuka, kura ieinteresēja pārējos Lībagu sākumskolas kolēģus iesaistīties «eTwinning».
Projektu skate un radošās darbnīcas
«eTwinning» popularizēšanas dienā, kur bija pulcējušies Lībagu sākumskolas audzēkņi un skolotāji, sākotnēji tika prezentēti visi šajā mācību gadā realizētie projekti. Daži no tiem: divus gadus ilgs projekts «Mirdzi Latvija» sadarbībā ar citām Latvijas skolām, rakstot domrakstus, dzejoļus, rīkojot pārgājienu, izstrādājot logo, rīkojot videokonferenci u. c.; projekts par kosmosa izzināšanu; projekts par parku un zaļo zonu atklāšanu savā pilsētā; garšas ekspertu projekts, rezultātā izveidojot recepšu grāmatu; piedaloties 28 skolām no visas Eiropas, tapis projekts par Lieldienu olu rotāšanu, tās izveidojot papīra formātā un sūtot cits citam pa pastu, un vēl citi projekti.
Pēc prezentācijām visi audzēkņi tika sadalīti vairākās grupiņās, kur veica dažādas aktivitātes radošajās darbnīcās, kuras saistītas ar realizēto projektu tēmām. Noslēgumā Lībagu sākumskolas direktore Vēsma Gaiziņa pateicās skolotājām par ieguldīto darbu ar īpaši sarūpētām dāvaniņām, un pēc tam visi kopīgi baudīja svētku cienastu.
«Pateicoties «eTwinning» platformai, mācību process kļūst interesantāks, no klases ikdienas nokļūstot plašākā, valsts vai Eiropas mērogā ar citām skolām. Sākot darboties šajā platformā, tas šķita diezgan grūti, bet patiesībā tā nav, jo sevišķi, ja pedagogi ar to ir aizrāvušies. Domāju, ka arī nākotnē turpināsim izmantot platformas sniegtās iespējas, lai bērniem būtu interesantāk mācīties,» stāsta V. Gaiziņa. Apspriežoties secinām, ka šī platforma ir arī kā labs palīgs, iespēja un iestrādne projekta «Skola 2030» virzienā.