Kas solistu meklē, tas solistu arī atrod

Kultūra Rojas novads

4. maijā Rojas kultūras centrā jau devīto reizi notika muzikāli atraktīvais pozitīvu emociju šovs «Meklējam solistu!». Deviņu gadu laikā šis notikums ļāvis uz skatuves iemirdzēties jau 73 solistiem un joprojām spēj pulcēt skatītāju pārpilnu zāli. Pat vēl vairāk — koncertu vienā vakarā nākas atkārtot divreiz pēc kārtas, lai to varētu noskatīties visi gribētāji.
Ik gadu skatītāju priekšā stājas astoņi jauni solisti un, protams, arī pasākuma vadītāji — Dace Broka un Jānis Kalniņš. «Ko tik mēs pa šiem gadiem neesam darījuši! Meklējuši solistus gan gaisā, gan uz zemes, gan ūdenī…» uz bijušo atskatījās J. Kalniņš. Nav nekāda joka lieta — atrast desmitiem un desmitiem gana drošu dziedātāju vienā ne sevišķi lielā novadā. Pie tam — potenciālie solisti jau paši neierodas kultūras centrā, uzprasoties uz gozēšanos skatuves gaismās. Drīzāk viņu meklēšanu varot salīdzināt ar zīlēšanu kārtīs, cenšoties saprast, vai vispār kāds būs gatavs dziedāt.
Tad nu šoreiz katrs dalībnieks arī pirms kāpšanas uz skatuves šķietami tika nolasīts no kārtīs redzamā, un kārtis vēstīja par muzikālām studentēm un grāmatvedēm, ugunsdzēsējiem un auklītēm, pasākumu organizatoriem un skolotājām, stadionu vadītājiem un pūtēju orķestra dalībniekiem. Citiem vārdiem sakot, uz skatuves kāpa Signe Kalmane, Dace Kirilova, Māris Popmanis, Jolanta Doniņa, Dāvis Šteinbergs, Svetlana Mediņa, Armands Indriksons un Ivo Cielavs. Daļu priekšnesumu papildināja modes deju studijas «Elfas» dalībnieces.
Koncertu kuplināja arī viesi. Ar dziesmu uzstājās Valgalciema meitene, vijolniece, skolotāja, mūziķu fonda «Līdzskaņa» dalībniece un Mērsraga kora dibinātāja Aija Barovska, ar smieklu devu un drusciņu neizskaidrojamā — iluzionists Robijs Trankalis, bet ar vairākām dejām — grupa «Rada».
«Jau otro gadu mūsu koncerts notiek 4. maijā. Tā ir diena, kad mēs teicām «par» mūsu brīvībai. To var saukt arī par mūsu valsts otro dzimšanas dienu. Vai tas nav lieliski, ka varam būt savās mājās, savu cilvēku vidū, dziedāt savas dziesmas, būt kopā un savā veidā svinēt šo dienu?» noslēgumā jautāja D. Broka. Klāt-esošo atbilde, šķiet, bija nepārprotama, kad izskanēja kopīgi izpildītā «Mana dziesma», acīm nodevīgi mirdzot aizkustinājumā.