Šodien gaisa temperatūra mūsu pusē pārsniegs +35 grādu robežu! Aprill! Aprill!

Žurnālista viedoklis

Ar šur tur vēl saklausāmo nebēdnīgo «aprill, aprill!» rīt atkāpsies tā sauktais joku mēnesis svinīgi nopietnā maija priekšā. Darba svētki, Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, Nacisma sagrāves diena un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena… nākamā mēneša atzīmējamo dienu saraksta turpinājumu varat lasīt šī laikraksta otrajā lappusē un pārliecināties par to paši. Svinīgi nopietni datumi.
Vai šī gada aprīlis man devis daudz iemeslu smiekliem, jokiem un jautrībai? Šķiet, ka ne visai. Nācies risināt problēmas, kuras tā arī līdz galam nav atrisinātas. Smieklīgi atgadījumi? Ja nu vienīgi tas, ka «Arēnā Rīga» vērojot «Fed Cup» sacensībās Latvijas tenisistes Diānas Marcinkēvičas negaidīti spīvo turēšanos pretī Vācijas sportistei, kādā brīdī neizturēju es un, kad serves laikā arēnā valdīja kapa klusums (kā to pieprasa tenisa noteikumi) pāršķēlu to ar spalgu «NU!» Par to, protams, nāca smiekli gan pašai, gan blakus sēdošajiem līdzjutējiem. Ar bažām pēc tam televīzijā skatoties spēles ierakstu, mēģināju saklausīt, vai tas nebūs dzirdams arī televīzijas vērotājiem, bet, par laimi, manas (un, cerams, arī citu televīzijas skatītāju) ausis to neuztvēra.
Aprīlis, apliecinot savu joku mēneša statusu, vēl cenšas mūs arī izjokot, sūtot te vienā dienā tuvu pie trīsdesmit grādiem karstumu, te nākamajā atmetot mūs atpakaļ laika apstākļos, kuros gaisa temperatūra rīta pusē bīstami tuvojas nulles grādu robežai, liekot kārtējo reizi izvilkt no skapja jau dibenplānā nostumtās ziemas drēbes. Paldies aprīlim vismaz par to, ka nesnieg un nav jānožēlo, ka automašīnai riepas par agru nomainītas! Toties cita veida nokrišņi gan būtu vairāk nekā vēlami, jo uzstādītais sausuma rekords par labu zemītei un dabai nenāk. Atliek vien cerēt, ka maijs ar saviem svinīgi nopietnajiem datumiem būs prātīgāks.
Jā, bet aprīli vēl mēdz dēvēt arī par spodrības mēnesi, kad čaklākie un apzinīgākie iedzīvotāji ar lozungu «Par tīru Latviju!», grābekļiem un atkritumu maisiem bruņojušies, iziet ielās, pagalmos, pludmalēs un mežos, lai attīrītu vidi no drazām, ko ar vieglu roku nometuši tie, kurus, visticamāk, Lielās talkas dalībnieku rindās neredzēsim.
Aprīlis aiziet, aiz sevis atstājot tīrību un spodrību. Jācer, ka savākto atkritumu maisi, kas pēc talkas kā savdabīgi ceļa stabiņi dažviet rēgojas brauktuvju malās, kā solīts, nonāks laikus tur, kur tiem jānonāk, kamēr to saturu nebūs paspējuši pārbaudīt zinātkārās vārnas un citas dzīvās radības.