Ložņā, gājējiņ!

Ļaujiet man runāt

Ir tāds teiciens, ka zāle vienmēr ir zaļāka citur, nevis pie mums. Savā ziņā patiesība arī ir. Es zinu vismaz vienu vietu, kur zāle šopavasar neaug nemaz. Jā, tā ir Raiņa iela Talsos.
Mēs varam priecāties, ka mums nav Rīgas problēmu, mums nav Deglava tilta, kas esot kritiskā stāvoklī, mums nav arī Zemitāna tilta, mums nav bēdīgi slavenās K. Barona ielas… Nē, pag, tāda mums jau ir gan! Nu, labi, vismaz tā nav bēdīgi slavena.
Tomēr, skatoties uz darbiem arī pie mums, jāsecina, ka labāk šajā procesā neiedziļināties. Uz zīmēm, kur rakstīts ceļa posma remonta darbu apraksts, darbu veicējs un termiņi, parasti liek arī tādus iedvesmojošus uzrakstus kā «Tagad ir grūti, pacieties, bet pēc remonta beigām būs ērti un labi!». Es tiešām gaidu to «ērti un labi»! Solītais riteņbraucēju ceļš, kas ļaus bez bēdām aizbraukt no Lauktehnikas uz Vīcežiem, jau vien būs ko vērts. Ērtāka pārvietošanās ar automašīnām, jaunas komunikācijas, smaidīgāki cilvēki un vispārēja harmonija. Kurš tad to negrib?!
Viena lieta ir tā, ka ar auto pārvietoties ir apgrūtinoši, visur ir luksofori, ceļa viena josla ir «amputēta». Manīgākie izdomājuši, kā apbraukt šo posmu no centra līdz Lauktehnikai, ietaupot tik dārgās minūtes. Apstāties un pagaidīt trīs līdz piecas minūtes ir dzīvībai bīstami! Sākas iekšējā trauksme. Labi, Dievs ar tiem lepnajiem autovadītājiem! Tomēr — ko man kā Lauktehnikas iemītniekam darīt, ja esmu palicis kājniekos? Tad sākas problēma. Vai nu iztiec ceļa remonta laikā ar vietējā mēroga izklaidēm (pasēdi pie veikala «Top!», klaiņo gar garāžām vai mazdārziņiem…) vai vispār ārā nerādies. Bet, ja tev vajag aiziet uz pilsētu, tad ir problēma. Šajā ceļa posmā nav paredzēta gājēju pārvietošanās, nav nodrošināta droša iešanas josla. Pats par to pārliecinājos — ja tev nav teleportācijas spējas, tad ir slikti. Nāksies spēlēt spēli «Ložņā, bitīt!». Būs jādzied: «Ložņā, bitīt, cauri raktām takām, cauri auto plūsmai, cauri SIA «Talce» zemes tehnikai!» Jo nokļūšana galā ir garantēta vienīgi superveiklajiem vai ļoti drosmīgajiem. Pārējiem būs jāsamierinās ar izmisīgi lūdzošu skatienu raidīšanu autovadītāju virzienā, lai viņi nesabrauc nabaga gājējus, vai jāizplūst asarās un jādodas atpakaļ uz savu sešstāveni.
Lai vai kā, latvietis ir pacietīgs, vasara paies ātri… Gan jau pārdzīvosim.

Raimis