Lai nepabrauktu garām Talsiem

Talsu novads

Braucot virzienā no Rīgas uz Talsiem, pie «Rīgas—Ventspils» šosejas dažus kilometrus pirms pagrieziena uz Talsiem pļavā uzstādīts baneris, kas vēsta, ka pēc piecu minūšu brauciena iespējams nogriezties uz Talsiem.
Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko stāsta, kāpēc šāds baneris uzstādīts: «Pagājušajā gadā Talsu novads ir ieguvis jaunu identitāti, ko šobrīd mēģinām iedzīvināt vizuālajos akcentos: pakāpeniski veidojam pašvaldības suvenīriem citu vizuālo noformējumu, ceram drīzumā palaist darbībā jauno pašvaldības mājaslapu, kur arī būs integrēts jaunais novada zīmols, un sociālajiem tīkliem jau to veiksmīgi izmantojam. Ir arī atbilstošas prezentāciju sagataves, ko lietojam. Tagad strādājam pie izmaiņām Talsu novada nolikumā, kur būs atrunāts jaunais logo un pilsētu un pagastu pārvalžu ornamentu lietojums. Pēc šo noteikumu apstiprināšanas iedzīvotājiem darīsim pieejamu Talsu novada vizuālo stila grāmatu. Viens no šiem identitātes ieviešanas soļiem ir arī reklāmas banera izvietošana «Rīgas—Ventspils» autoceļa malā. Gribam, lai mūsu novadu, mūsu pilsētas un pagastus atpazīst, lai tie iespiežas atmiņā, tādēļ viens no veidiem ir arī vides elementi.»
Tā kā baneris atrodas ne pie pašas ceļa malas, bet dziļāk tīrumā, daļu teksta nav viegli saskatīt. To atzīst arī pašvaldība. «Jau tagad skaidri zinām, kam vairāk pievērsīsim uzmanību, kad plānosim baneru nomaiņu — ne viss ir izdevies, kā gribēts, bet vismaz pir­mais solis ir sperts,» pauž I. Fedko.
Turklāt, kā jau minēts, šis baneris atrodas dažus kilometrus pirms pagrieziena, tāpēc rodas jautājums — vai tādu plānots uzstādīt arī tieši pirms pagrieziena, lai cilvēks, kurš nezina, kur jābrauc, nepaskrietu pagriezienam garām? Pašvaldība atklāj, ka tas ir plānots, bet uzsver, ka šī jautājuma risināšana prasa ilgu laiku. «Ne viens vien iedzīvotājs, arī uzņēmēji ir norādījuši, ka labprāt redzētu šādu norādi, kur jānogriežas uz Talsiem. Mēģināsim šo jautājumu atrisināt,» sola I. Fedko.