Arī cilvēki ar redzes traucējumiem var iedvesmot

Reklāmraksts

Mūsdienās ir populāri dalīties ar veiksmes stāstiem jeb labās prakses piemēriem. To darām arī individuāli, kad dažādu iemeslu dēļ vēlamies restartēt sevi un uzlādēt baterijas. Dzīvi  piemēri motivē, palīdz ticēt kaut kam lielākam, kas iedvesmo.

Šādu iedvesmas stāstu avots var būt arī cilvēku ar redzes traucējumiem dzīves stāsti. Ja mērķējam uz pasaules mēroga panākumiem, tad ir zināmi tādu slavenu mūziķu kā Andrea Bocelli vai Stīvija Vondera vārdi. Arī senākas vēstures liecības runā par cilvēku ar redzes traucējumiem sasniegumiem, 18.gs. mūziķes Marijas Terēzijas fon Paradī, 20.gs. baletdejotājas un tēlnieces Linas Po vai 20.- 21.gs. gleznotājas Lizas Fitipaldi darbi u.c.

            Ar vairāku liepājnieku iedvesmas cienīgiem piemēriem varējām iepazīties pagājušā gadā ceļojošā fotoizstādē „Mēs esam tepat līdzās, lai iedvesmotu!”. Interesenti, kam to bija iespēja aplūkot, varēja pārdomāt sabiedrībā dominējošos stereotipus, vai līdz ar smagu diagnozi kā likums cilvēka dzīve apstājas, vai smagas slimības gadījumā var būt runa arī par dzīves kvalitāti? Savus motivācijas stāstus publiski uzdrošinājās izstāstīt arī neredzīgi cilvēki, kas nodarbojas ar sportu – šauj ar loku, brauc ar tandēmriteni vai darināt kvalitatīvus klūgu pinumus. Visi šie stāsti iedrošina dzīvi dzīvot aktīvi arī tad, ja redze ir zaudēta pavisam.

             Ar savu sociālo uzņēmību, drosmi aktīvi iziet ārpus mājām un darīt plašai sabiedrībai, it sevišķi cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti nozīmīgus darbus iedrošina Liepājas Neredzīgo biedrības (LNB) valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis. Viņš daudziem dzīves pabērniem sniedz psiholoģisku, praktisku, garīgu atbalstu, pateicoties ticībai un personīgajai pieredzei attiecībās ar Kungu Jēzu Kristu. Māris ir spilgta, visai Latvijai zināma personība, kas nenoguris iedvesmo arī pēc invaliditātes iegūšanas uzdrošināties ticēt saviem spēkiem, savai varēšanai DZĪVOT piepildīti un sociāli aktīvi.

             Pašlaik Liepājas pusē labs piemērs ir cilvēku ar invaliditāti kopīgiem intelektuāliem un fiziskiem spēkiem nodrošinātais LNB darbs, kur sirsnīgi pēc visa veida atbalsta tiek gaidīts ikviens neredzīgs, vājredzīgs vai cilvēks ar cita veida invaliditāti un seniors, kā arī projekts Sociālais rehabilitācijas un izziņas centrs lauku vidē „Dvēseles Veldzes dārzs” Ziemupē, Pāvilostas novadā. Šajā rehabilitācijas centrā ikvienam ir dota iespēja baudīt dabu, darboties dārzā, pilnveidot prasmes dažādās nodarbībās, nodarboties ar fiziskām  aktivitātēm u.c. Tajā atveldzēt dvēseli un sakopot spēkus var uzturoties arī ilgstošāk Lauku viesnīcā “Dvēseles veldzes dārzs” ar pielāgotu vidi un pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti.

            Ja dzīvē Tev pašam vai kādam labam draugam ir posms, kad smagas veselības problēmas neļauj uz dzīvi skatīties ar cerību un nākotnes mērķiem, aicinām ieklausīties un pārdomāt šajā rakstā minētos piemērus, nākt pulkā un soli pa solim uzdrošināties darboties! Labs paraugs  ir palīdzējis atrast sevī garīgos un fiziskos spēkus gan lielam, gan  mazam.

 

Publikāciju sagatavoja

Liepājas Neredzīgo biedrība

Publikācija sagatavota Kurzemes plānošanas reģiona īstenota projekta “Saredzi citādāk” LLI-212 Interreg V-A Latvijas-Lietuvas programmas 2014.-2020. gadam ietvaros. 

“Šis dokuments ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī dokumenta saturu pilnībā atbild Kurzemes plānošanas reģions un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības oficiālo viedokli”.