Uzmanību, tu kļūsi resns!

Ļaujiet man runāt

Es jums teikšu, ka mums apkārt ir tik daudz dažādu brīdinājumu, ka pilnīgi bail paliek. Uz tabakas izstrādājumiem ir brīdinājums, lai nesmēķējam, jo tas izraisa nebeidzamas kaites. No tiem attēliem vien kļūst baisi! Kļūt impotents vai iedzīvoties sirdsdarbības problēmās un plaušu kaitēs es negribu. Labi, nesmēķēšu, ja reiz mani brīdina. Alkoholiskiem dzērieniem virsū ir uzraksts, ka pārmērīga lietošana ir kaitīga veselībai. Kas nu kuram ir pārmērīgi… Bet, ja vēl sociālās kampaņas parāda piedzērušos cilvēkus no malas, tad arī es pārmērīgi vairs alkoholu nelietošu. Nepataisīšu jau sevi par apsmieklu! Zināt, arī braukšana, pārsniedzot atļauto ātrumu, esot kaitīga — gan veselībai, gan naudas makam. Tieši tāpat ir ar mobilā telefona lietošanu pie stūres un dzelzceļa tuvumā. Veci vīri runājot, ka savu vilcienu jau nedzirdot, līdz ir par vēlu… Un tā nu sanāk ceļot no vienām brīdinājuma un aizlieguma zīmēm pie nākamajām, kas saka: ja gribi dzīvot, nedari to vai šito!
Tomēr man ir viens jautājums: kāpēc brīdinājums nav uzlikts uz mana iemīļotā «Piena sētas» eklērīša vai uz hamburgera, vai uz lielās picas, vai uz šokolādes batoniņa, vai uz omammas ceptajiem kartupeļiem?! Tur vajadzētu būt lielam brīdinājumam: «Neēd, kļūsi resns un neglīts!» ar piemeklētām atbilstošām bildēm, kurās attēloti cilvēki ar lieko svaru, iedzenot kauna izjūtas, nākot vasarai. Jo citādāk sanāk, ka es, nekā ļauna nenojauzdams, bāžu savā mutē visus tos gardumus, bet kā nepatīkams pārsteigums atnāk divi dubultzodi un bikšu poga, kas jāpāršuj citā vietā. Un nepatīkamākais ir tas, ka arī spogulis sāk melot, vairs nerādot manu patieso skaistumu! Tad tu, cilvēks, esi kļuvis par upuri ļaunprātībai, ko valsts atbalsta! Kā man bez brīdinoša uzraksta bija to zināt, ka no pārlieku lielas kaloriju uzņemšanas veidojas ķermeņa aptaukošanās?!
Un, iedomājaties, nemaz tik viegli to lieko svaru nevar dabūt nost! Tu centies ēst dārzeņus, salātus, dzert ūdeni, bet rezultāts ir — konstants izsalkums un niecīgs svara zudums. Bet tas tā nebūtu, ja uz katra kalorijām bagāta ēdiena, našķa un ātrajām uzkodām liktu brīdinājumu līdzīgi kā uz cigaretēm.
Tagad man nav neviena ko vainot, bet tik ļoti gribas… Gribas novelt vainu par savu dubultzodu un vēdera apkārtmēru, un, ja iespējams, tad vēl kādu kompensāciju pieprasīt par morāliem kaitējumiem, kas rodas, kad spogulis un manas iedomas nesaskan. Tāpēc es likšu savu pilsoņa iniciatīvu manabalss.lv, lai valdība beidzot pieņemtu likumu, kas paredzētu brīdināt no aptaukošanās briesmām man līdzīgus naivus, izsalkušus cilvēkus.
Drīz būs vasaras sezona. Cīnāmies un mokām sevi, samazinot svaru! Tā, lai nebūtu kauns pie jūras noģērbties.

Raimis