Rallijs Talsos — jau maijā!

Sports

Lai gan šogad «Rally Talsi» vietā Talsos norisināsies daļa no FIA Eiropas rallija čempionāta posma «Rally Liepāja», sacensības solās būt grandiozas un dalībnieku skaits — ievērojams. «RA Events» direktors Raimonds Strokšs uzsver, ka rallijs Talsus nav pametis un viņš arī turpmāk strādās pie tā, lai noorganizētu pēc iespējas kvalitatīvākas sacensības.
Rallija bāzes vieta būs Liepājā, bet sestdien, 25. maijā, sacensību ātrumposmi un attālinātais servisa parks atradīsies Talsu pusē. Paralēli norisināsies vēsturisko spēkratu salidojums, rallijsprinta un vēsturisko sporta auto sacensības. Tas viss tiks iekļauts ātrumposmos, kuros startēs Eiropas čempionāta ekipāžas («Rally Liepāja» kā divi posmi iekļauts arī Latvijas rallija čempionāta kalendārā).
«Esam saņēmuši ļoti daudz zvanu un e-pastu no cilvēkiem, kuri ir uztraukušies par to, ka Talsos šogad nebūs rallija. Jā, rallijs nebūs ar nosaukuma «Rally Talsi», bet tieši tajā pašā laikā, kad ierasts, notiks «Rally Liepāja»,» skaidro «RA Events» direktors Raimonds Strokšs. «Cilvēkus nedaudz mulsina tas, ka ir mainījies nosaukums, bet rallijs Talsos būs vērienīgāks nekā jebkad iepriekš. Šobrīd izskatās, ka tas būs vienreizējs pasākums. Parasti «Rally Liepāja» norisinājās ziemā vai rudenī, bet mums jau vēsturiski ļoti sen ir gribējies organizēt sacensības maijā. Beidzot, pēc septiņiem gadiem, to ir izdevies īstenot. Darīju visu, kas manos spēkos, lai daļu no šī lielā un grandiozā rallija atvestu uz Talsiem. Esmu dzimis, audzis Talsos, un man ir svarīgi, lai šeit kaut kas notiktu.
25. maijā visi ātrumposmi būs Talsos, un līdz vienam otram posmam varēs aiziet kājām. Servisa parks atradīsies lidlaukā — tas gan būs nedaudz mazāks nekā ierasts, bet dalībnieku sastāvs būs tāds, par kādu «Rally Talsi» varētu tikai sapņot. To visu filmēs un translēs kanāls «Eurosport», kura auditorija ir mērāma miljonos. Sestdien pie Talsu ezera būs speciāls podiums, kur cauri brauks visas sporta mašīnas. Strādāšu pie tā, lai mūsu tradicionālo, skaisto Talsu skatu kopā ar rallija mašīnām nofilmētu «Eurosport» helikopters. Tā ir mana mazā misija.
Patiesībā visa nedēļa Talsos būs diezgan dzīva. Trešdien sāksies testa ātruma posmi, kas Eiropas čempionāta dalībniekiem tiks piedāvāti Talsu pusē, ceturtdien un piektdien notiks iepazīšanās, bet sestdienas vakarā ikvienam būs iespēja doties uz Sauleskalna estrādi, kur notiks festivāls «Zvaigznes virs Talsiem». Automašīnu un dalībnieku būs ļoti daudz — viens puisis būs no Japānas, būs amerikānis, zviedri, somi, skandināvi, beļģi, brazīlieši, argentīnieši, krievi, latvieši un virkne citu valstu pārstāvju. Kopumā uz starta varētu būt ap 120 automašīnu. Gribētu teikt, ka šāda līmeņa pasākums Latvijā vēl nav bijis.»