Balgales pagastā atklāj marihuānas audzētavu

Ziņas

12. janvārī Talsu novada Balgales pagastā kādās mājās ieradās divas personas maskās un nodarīja miesas bojājumus vīrietim, šīs mājas iedzīvotājam, kā arī nolaupīja marihuānu un pnei­matisko šaujamieroci.
Veicot notikuma vietas apskati, atklājās, ka viena telpa minētajā mājā ir ierīkota kā marihuānas audzētava. Policijas darbinieki no šīs telpas izņēma marihuānas audzēšanas ierīces un 16 marihuānas augiem līdzīgus stādiņus, kā arī augu sēklas. Par minēto faktu uzsākts kriminālprocess par marihuānas audzēšanu. Turpinot veikt neatliekamās izmeklēšanas darbības, noskaidrots, ka viena no personām, kas veica laupīšanu, uzturas Ventspilī, kādā privātmājā. Policijai šai vietā veicot kratīšanu, izņemti 43 izžāvēti marihuānai līdzīgi augi, sasmalcināta marihuānai līdzīga viela, kā arī nolaupītie priekšmeti un lietiskie pierādījumi par laupīšanas fakta veikšanu. Kopumā izņemti 510 gramu marihuānas.
Saistībā ar šo notikumu policijā ir uzsākti trīs kriminālprocesi: par laupīšanu, marihuānas audzēšanu, kā arī par narkotisko vielu glabāšanu. Aizturētas trīs personas: 1979. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš bijis sodīts (viņam piemērots drošības līdzeklis — apcietinājums), kā arī 1996. un 2000. gadā dzimuši vīrieši, kuriem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.
Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka laupītāju mērķis bija iegūt savā īpašumā izaudzēto marihuānu un, iespējams, realizēt to. Izmeklēšanas darbs uzsākto kriminālprocesu ietvaros turpinās.

Signe Šteinberga,
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze