Kuģis un žurkas

Ļaujiet man runāt

Ak, pavasar, ak, pavasar, tu mani traku dar’! Saule spīd, ledus ir sakustējies, drīz visi ziemas laikā nocietušies dabas baudītāji lauzīsies ārā no savām migām — cits, lai skrietu, cits, lai izstaigātu dažādas nomaļas takas, bet cits, lai nodotos airēšanas priekiem Vilkmuižas ezerā.
Vai, pastaigājoties pa Talsu centru, esat iedomājušies, kas mums kopīgs ar Valdemārpili? Protams, kuģis! Ja Valdemārpilī tā ir goda lieta — izbūvēt stilizētu kuģi pilsētas galvenajā krustojumā, lai godinātu Krišjāni Valdemāru, tad kāpēc kuģis ir Talsu centrā? Mēs, talsenieki, arī jūtam jūru sevī? Dārgie, mums ar jūru ir tikpat liels sakars kā politiķim ar godīgumu! Pie tam — ja tas kuģis ir tik liela daļa no mūsu pilsētas identitātes, tad kāpēc šis veidojums ar katru gadu kļūst nožēlojamāks un nožēlojamāks? Šis vides objekts drīzāk atgādina grimstošu kuģi, no kura pat žurkas ir aizbēgušas! Kuģa vraks, kas dreifē uz drošu bojāeju. Un, ja mēs pilsētas ciemiņiem gribam kaut ko pateikt ar saviem vides objektiem, tad šis liecina: «Bēdz, glāb savu dzīvību! Šis kuģis grimst!»
Godātie atbildīgie ļaudis, ierosinu šo ērmu aizvākt no mūsu centra! Ja ļoti gribas palikt pie ūdens tēmas, tad varam centrā izvietot citus ūdens pārvietošanās līdzekļus. Sāksim ar to, ka mums ir labas tradīcijas saistībā ar Vilkmuižas ezeru, proti, tajā sporta skola apmāca jaunos smaiļotājus un kanoe airētājus. Kāpēc mēs nevarētu Talsu centrā kuģa vietā izlikt kanoe vai smaiļošanas laivu? Es jau gara acīm redzu tur smailīti ar airi blakus! Šis komplekts par mums varētu pateikt daudz vairāk nekā šis kuģis. Un visi teiks, ka Talsi patiešām ir vieta, no kuras nāk labi airētāji.
Nu, labi, ja kanoe vai smaiļošanas laiva liekas par šerpu, tad uzliekam vismaz katamarānu no Talsu ezera. Šis katamarāns vēstītu, ka Talsi ir vieta, kuru baudīt nesteidzīgi, līdzīgi kā, braucot ar katamarānu pa ūdenstilpi. Būtu vēl citi ieguvumi: plastmasa nepūst, tā saglabājas ilgāk, arī skats varētu būt daudz patīkamāks, nekā uz pašreizējo titāniku. Nudien — katamarāns ir gandrīz vai ideāls risinājums.
Ja arī šī ideja nepatīk, tad uzliekam Talsu centrā mazu airu laiviņu ar makšķernieku, kuru varam izveidot līdzīgu mūsu pilsētu mēram, turklāt — ar makšķeri rokā. Praktisks ieteikums: katrās nākamajās pašvaldības vēlēšanās, ja mērs mainās, varam tikai galvu nomainīt! Šādi mēs parādītu, ka pār mūsu mazo ezeru vienmēr kāds ir nomodā, radot miera un labsajūtas atmosfēru mūsu pilsētā.
Ideju ir pietiekami daudz. Neļausim lai mūs, radošus cilvēkus, identificē ar grimstošu kuģi!

Raimis