Dundagā noskaidroti skanīgāko balsu īpašnieki

Dundagas novads Kultūra

16. februārī Dundagas pilī notika konkurss «Dundagas balss pavēlnieks 2019». Tajā ar dziedātprasmi priecēja dažāda vecuma bērni. Uzvaras laurus 2—4 gadu grupā plūca Elīza Blumbaha, 5—7 gadu grupā — Alise Blumbaha, bet 8—12 gadu grupā — Martins Markuss Lorbergs, visi kolcenieki.
Koncerta tēma bija «Brēmenes muzikanti». No mājām padzītie dzīvnieki satiekas un nolemj doties uz Brēmeni, kur muzicējot centīsies nopelnīt naudu iztikai. Taču nav neviena, kurš no viņiem mācētu dziedāt. Tādēļ visi dodas uz konkursu «Dundagas balss pavēlnieks», lai noskatītos un izvēlētos dziedātājus savam ansamblim. Šogad konkursā piedalījās 21 dziedātājs, kas ir pietiekami liels skaits. Bērni savus muzikālos priekšnesumus bija sagatavojuši ļoti labi, par ko liels prieks bija visiem klausītājiem. Viņu dziedātprasmi vērtēja ne tikai žūrija, kurā bija ar mūziku saistīti cilvēki, bet arī Brēmenes muzikanti, uzmundrinot un atbalstot mazos dziedātājus.
Dundagas Kultūras pils kultūras pasākumu organizatore Ruta Bērziņa teic, ka koncertā šogad piedalījies necerēti liels bērnu skaits, kas vērtējams ļoti pozitīvi. «Paldies vecākiem un pedagogiem, kas bērnus virza un sniedz vajadzīgos padomus, lai viņi labi uzstātos,» saka R. Bērziņa. Dziesmu konkurss bērniem Dundagā notiek daudzus gadus. Agrāk organizēts «Cālis un Gailis», bet, laikam ejot, konkursa nosaukums mainīts. Jautāta, vai Brēmenes muzikanti atrada sev ceļabiedrus — dziedātājus — kultūras darba organizatore atbild apstiprinoši, jo Dundagā ir daudz muzikālu un dziedātgribošu bērnu.