«Mirklis ieelpai» — koncerts kā atgādinājums laikam, dzīvei un mīlestībai

Kultūra

10. februāra pēcpusdienā Talsu tautas namā notika vokālās a cappella grupas «VŌLTA» koncerts «Mirklis ieelpai». Uz to skatītājus un klausītājus aicināja deju kolektīvi «Talsu kurši» un «Delveri», lai visi kopā mūzikas skaņās un dzejas vārsmās būtu kopā atmiņās par pāragri mūžībā aizgājušo Litu Freimani — Talsu novada deju kolektīvu virsvadītāju, deju kolektīvu «Talsu kurši» un «Delveri» vadītāju un horeogrāfi.
Vokālās a cappella grupas «VŌLTA» sastāvā ir pieci jauni un profesionāli mūziķi: Annija Kristiāna Ādamsone (soprāns), Rūta Olekša (alts), Niks Freimanis (tenors), Matīss Circenis (baritons) un Endijs Endelis (bass). Visus jauniešus kopš mācību gaitām Rīgas Doma kora skolā vieno kopīgas ambīcijas mūzikas jomā, muzikālā degsme un vēlme ar to dalīties, lai iepriecinātu klausītājus.
Koncertā grupa izpildīja gan dziesmas angļu valodā, gan populārus pašmāju mūzikas skaņdarbus, kā, piemēram, Renāra Kaupera dziesmu ar Leona Brieža vārdiem «Gaismiņ, teci man pa priekšu» un Jāņa Lūsēna dziesmu «Tautas laiks» ar Vizmas Belševicas vārdiem.
Skaņdarbu starplaikos Toms Kursītis klausītājiem lasīja pazīstamu latviešu autoru dzejas vārsmas par laiku, dzīvi un mīlestību, kas kopā ar skaistajām a cappella formātā dziedātajām dziesmām lieliski sasaucās vienā kopīgā tēmā un lika ikvienam kaut uz mirkli aizdomāties, vai mēs patiesi izbaudām mums dāvāto laiku, mīlot sev blakus esošos tuviniekus, draugus un tos, kas mums atrodas līdzās, un dzīvot katru jaunu dienu, tverot mazos ikdienas mirkļus un lielos dzīves pagriezienus.
Pasākuma beigās grupas «VŌLTA» dalībnieks Niks Freimanis teica lielu paldies klausītājiem, kas bija ieradušies uz koncertu, un ikvienam novēlēja «aizejot mājās mīlēt vienam otru».