Izloze bija un nebija veiksmīga…

Žurnālista viedoklis

«Deviņus gadus gaidīju, kad varēšu spēlēt mājās,» kādā intervijā atzina Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko. Es varētu šo ciparu pareizināt vismaz ar «trīs», lai pateiktu, cik ilgi gaidīju, lai redzētu klātienē tāda līmeņa sacensības kā «Fed Cup» jeb Fedreāciju kauss tenisā, kas 9. un 10. februārī norisinājās «Arēnā Rīga». Latvijas izlase nodemonstrēja augstāko klasi, uzvarot Slovākiju visās trīs individuālajās spēlēs, kā arī dubultspēlē.
Pērkot biļeti internetā mēnešus trīs iepriekš, pat nenojautu, ka būšu trāpījusi ne tik vien labā vietā ar lielisku redzamību, kas notiek laukumā, bet vēl mediju sektorā, turklāt aiz muguras sēdēs pazīstamie sporta žurnālisti un komentētāji Māris Rīmenis (starp citu, bijušais tenisists) un Anatolijs Kreipāns. Bet, manis pēc, tur būtu varējis sēdēt kaut vai pats seksa «stārs» Kivičs, jo visa uzmanība bija vērsta tikai uz to, kas notiek spēles laukumā. Pirmajā spēlē A. Ostapenko nācās krietni pasvīst, jo uzvara nebūt tik viegli rokā nedevās, kaut arī cīņa bija pret pasaules rangā 188. raketi. Pretiniece, nelielās, bet temperamentīgās slovāku fanu čupiņas bungu ritmu un saucienu atbalstīta, turējās spīvi pretī trīs setus, un Aļona pat kādā viņai nesekmīgākā brīdī dusmās trieca savu raketi pret laukuma «hard» segumu.
Nākamās spēles uzvara Aļonas komandas biedrenei Anastasijai Sevastovai, pasaudzējot līdzjutēju nervus, nāca krietni vieglāk, un pretiniece tika pārliecinoši pieveikta divos setos. Arī spēlē otrajā dienā pret Aļonas iepriekšējās dienas pretinieci Anastasija svinēja uzvaru, jau nodrošinot pārliecinošu uzvaru Latvijai pār Slovākiju, tā ka tai sekojošā dubultspēle, kurā uzvaru izcīnīja Aļona Ostapenko pārī ar Diānu Marcinkeviču, vairs neko būtisku kopīgajā rezultātā pasaules 2. grupas pirmajā posmā neizšķīra.
Latvija pirmoreiz sacentās ar 2002. gada «Fed Cup» čempioni Slovākiju, to pārliecinoši uzvarot ar 4:0 un nodrošinot iespēju 20. un 21. aprīlī «play-off» mačā pirmoreiz Latvijai cīnīties par iekļūšanu pirmajā grupā, kurā ir astoņas komandas.
Šīs nedēļas sākumā notikušajā izlozē tapa skaidrs, ka Latvijas dāmu tenisa izlase pārspēlēs par iekļūšanu Federāciju kausa pasaules pirmajā grupā sacentīsies ar spēcīgajām Vācijas tenisistēm, pretinieces uzņemot savā laukumā. Latvijai paveicās ar izlozi, ka mūsu tenisistes varēs spēlēt savās mājās, kur pat sienas palīdz, kur nu vēl kuplais līdzjutēju pulks. Bet… atkal problēma! Tajā pašā nedēļā «Arēna Rīga» ir aizņemta, jo jau iepriekš tajā bija paredzēta florbola Virslīgas finālspēle un divi koncerti. Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons atzinis, ka neredz iespēju pārcelt florbola spēles, jo nedēļu pēc tām junioru izlasei paredzēta nometne Somijā, bet vēl pēc tam jāstartē pasaules čempionātā Kanādā, turklāt florbola līdzjutēji jau iegādājušies biļetes uz pasākumu «Arēnā Rīga». Varētu jau «play-off» spēles notikt Liepājā, kur aprīlī atklās modernāko tenisa halli Latvijā… Bet atkal neraža! Pilsētā, kur paredzētas tāda līmeņa sacensības, obligāta prasība ir starptautiskā lidosta.
«Šis ir kārtējais signāls valstij, ka Rīgā nepieciešama vēl viena halle. Ja pie Daugavas stadiona būtu multifunkcionālā halle, varu par 99 procentiem teikt, ka mēs pārceltos uz to un jautājums būtu atrisināts. Rīgā ir steidzami nepieciešamas sporta celtnes,» bildis Ilvis Pētersons.
Izveidojusies absurda situācija — mūsu izcilākās tenisistes godam nodrošinājušas iespēju mazajai Latvijai pirmoreiz cīnīties par iekļūšanu Federāciju kausa pasaules pirmajā grupā, sagādājot ekskluzīvu dāvanu arī līdzjutējiem redzēt augsta līmeņa sacensības klātienē, bet izrādās — tā ir problēma, jo nevaram atrisināt telpu jautājumu. Atliek cerēt, ka nākamās nedēļas sākumā Latvijas Tenisa savienība, kā solījusi, atradīs saprātīgu risinājumu. Tāpat arī cerēsim, ka diskusijas par iespējamo multifunkcionālās sporta halles vietu Talsos tomēr neievilksies līdz Ziemassvētkiem…