Tādi laiki

Ļaujiet man runāt

Zināt, kas ir nevēlamāks par Ušakovu Rīgā, kas ir bīstamāks par Putinu Krievijā un kaitinošāks par Kiviču sociālajos tīklos? Tā ir gripa! Ļoti nevēlams ciemiņš katrā mājā. Gripas laikā visi, kas ir apkārt, tiek uztverti ar pastiprinātām aizdomām. Nekad neko nevar zināt — ja nu tas nevainīgais pieklājības krekšķis izrādās gripas uzbrukums? Es ieteiktu nevienam neuzticēties, sākot no janvāra vidus līdz marta vidum. Visi cilvēki jāuztver kā bīstami veselībai.
Man ir ieteikumi gripas laika pārvarēšanai un sevis nosargāšanai. Protams, ne visiem manis dotie norādījumi derēs, bet… tā jau ir jūsu problēma.
1. Ņemiet atvaļinājumu un vēl vienu bezalgas mēnesi, lai dotos prom no Latvijas, piemēram, uz Ēģipti. Kas var būt labāks gripas profilakses līdzeklis par bēgšanu no gripas! Ēģiptē ir silti, tur nav drēgnuma, nemitīgu atkušņu un aukstuma viļņu. Varu galvot, ka ar gripu tur nesaslimsiet. Vienīgais mīnuss šim gripas profilakses līdzeklim, ko sauc par ceļojumu, ir lieli tēriņi, bet valdība taču mums ir sarūpējusi tādu vidējo algu, ka grēks būtu sūdzēties, vai ne? Vēl viens mīnuss, protams, ir A hepatīta draudi, Ēģiptē dzerot un ēdot ielu tirgoņu izstrādājumus… Tomēr — kas tas ir, ja salīdzina ar gripu?
2. Ja nu jums nesanāk dezertēt uz pāris mēnešiem no Latvijas, lai paglābtos Ēģiptē vai Ibizā, tad mans nākamais ieteikums ir: iebarikādējieties mājās. Vispirms sagādājiet pārtikas krājumus 60 dienām, lai nevajadzētu bāzt galvu ārā no savas pils. Neveriet nevienam vaļā durvis, kad dzirdat zvanu vai klauvējienu, atkārtojiet šo mantru pie sevis: «Netici nevienam! Tā ir gripa, kas zvana pie durvīm!» Tas gan var novest pie tā, ka radi vai kaimiņi sāks par jums uztraukties un izsauks visus glābšanas dienestus, bet arī tam ir savs pozitīvais aspekts — vismaz varēsiet sevi redzēt «Bez tabu» sižetā un par jums visā pilsētā runās kā par dīvaini. Būsiet populārs un bez gripas!
3. Ķiploku krelles, respirators un lateksa cimdi. Ejot ārā no mājas, obligāta prasība ir savērt mizotas un nedaudz saspiestas ķiploku daiviņas uz diega un aplikt ap kaklu. Sentēvu metode, kas darbojas arī šodien. Varat būt droši, ka neviens jums klāt nenāks, un tas ir ļoti labi. Mazāk kontaktu ar apkārtējiem — mazāks risks saķert gripu! Uzlieciet arī respiratoru uz sejas, rokās uzvelciet lateksa cimdus. Piesardzības taču nevar būt par daudz.
4. Manā izpratnē kā pēdējā un mazāk efektīvā iespēja sevi pasargāt no gripas ir regulāra roku mazgāšana un telpu vēdināšana, kā arī izvairīšanās no lielu, publisku pasākumu apmeklēšanas un pastiprināta C vitamīna uzņemšana. To iesaka ārsti, bet — kurš tad viņiem uzticas?! Labāk jau tas būs, nekā nedarīt neko, bet es vairāk uzticētos pirmajiem trim manis ieteiktajiem variantiem.
Lai vai kā — cīnāmies par savu veselību! Esam modri, jo gripa nesnauž! Ar jums uz ielas tikšos vien marta beigās, jo esmu iebarikādējies savā cietoksnī, pārtikšu vienīgi no konservētām pupiņām un vārītiem makaroniem. Ja nu šo lasa mani dzīvokļa kaimiņi, tad zināt — ar mani viss labi, glābšanas dienestus nevajag saukt! Troksnis, ko nemitīgi dzirdat, ir no konservēto pupiņu iedarbības.
Uz veselību!

 

Raimis