«Mums vēl daudz jāmācās, bet tas ir tā vērts!»

Sports

2018. gada autosporta sezonu veiksmīgi aizvadījuši valdemārpilnieki — Kristaps Bērziņš un Mārtiņš Indriksons, kuri kopvērtējumā «Historic ABS» klasē izcīnīja 5. vietu, bet «Historic 2WD» klasē — augsto 3. vietu.
Jaunā rallija sezona iesākās Alūksnē, kur K. Bērziņš un M. In­driksons (automašīna — 1982. gada «Volkswagen Golf Mk1») «Historic ABS» klasē ieguva 3. vietu, bet «Historic 2WD» klasē — 2. vietu. «Rally Alūksne 2018» bija pirmās sacensības, kurās K. Bērziņš iejutās pilota lomā. Neskatoties uz piedzīvojumiem un tehniskām problēmām, viņš tās sauc par sezonas aizraujošākajām sacensībām, kurās izdevās gūt jaunas emocijas un pieredzi. Veiksmīgi noslēdzās arī «Sarma 2018», kur valdemārpilnieki «Historic ABS» klasē ierindojās 4. vietā, savukārt «Historic 2WD» klasē — 2. vietā. K. Bērziņš atzīst, ka uz šo ralliju devies ar jauniem spēkiem un motivāciju. Diemžēl sacensību laikā radās nopietnas tehniskas ķibeles — motora temperatūra strauji cēlās un sasniedza +130 grādus. Šādā stāvoklī nācās veikt vēl 40 kilometrus, līdz izdevās nokļūt servisā, novērst problēmas un finišēt.
Talsu rallijā autosportistiem
nepaveicās un viņi no cīņas izstājās. Rallijs valdemārpilniekiem motora defekta dēļ beidzās pēdējā ātrumposmā. «Mājas rallijs bija kā sapnis. Pirmie četri ātrumposmi bija labi, pēc tam sākās problēmas, kas noveda pie motora defekta. Bija ļoti žēl, jo cīnījāmies, lai tiktu finišā. Pēc notikušā neatmetu roku un atradu citu dzinēju Vidzemē. Salikām visu iekšā un braucām tālāk. Protams, tas prasīja lielas finanses un daudz laika,» stāsta K. Bērziņš. Pēdējās sacensības 2018. gadā viņš kopā ar M. Indriksonu aizvadīja Liepājā, kur «Historic ABS» un «Historic 2WD» klasē ieguva 4. vietu. Pirms rallija braucējiem bija jāpārvar zināmas grūtības, jo automašīnai trīs reizes nācās noņemt ātrumkārbu. Brīdī, kad K. Bērziņš pārradās no Latvijas Kultūras koledžas, kur mācās par foto un video producentu, riteņi nobloķējās, un izrādījās, ka ātrumkārbā pārplīsis zobrats. Pie reizes viņi izlēma nomainīt sajūgu, taču, saliekot visu atpakaļ, sajūgs strādāja nepareizi, līdz ar to nācās visu vēlreiz jaukt ārā. Ap 2.00 naktī remontdarbi bija pabeigti, un 6.00 viņi izbrauca no Valdemārpils. Rallijs aizritēja bez problēmām, un, lai gan sacensības notika rudenī, silto laika apstākļu dēļ likās, ka ir vasara.
Sezonas kopvērtējumā K. Bērziņš un M. Indriksons «Historic ABS» klasē izcīnīja 5. vietu, bet «Historic 2WD» klasē — 3. vietu. Lai gūtu pieredzi un sagatavotos nākamajam rallijam, ārpus «Historic» ieskaites, viņi piedalījās «RX Challenge» sacīkstēs Biķerniekos, kā arī minirallijā «Karosta 2018» un «Latvija 2018».
2019. gada sezonu K. Bērziņš
ir uzsācis kopā ar Robertu Puduli. Latvijas Republikas 2019. gada LAF «Historic» grupas rallija kausa izcīņas 1. posmā Alūksnē «Historic ABS» klasē viņi ieguva 6. vietu, bet «Historic 2WD» klasē — 5. vietu. LAF «Historic» grupas rallija kausa izcīņas 2. posms («Rally Sarma») 9. februārī notiks Gulbenes novadā, 3. posms («Rally Liepāja») 25. maijā — Kurzemē, 4. posms (rallijsprints «Zarasai 2018») 27. un 28. jūlijā — Lietuvā, bet 5. posms («Rally Saldus») 22. septembrī — Saldus novadā.
«Alūksnes rallijā man kā pilotam ir veicies vislabāk. Ar katru ātrumposmu bija jūtams progress. Alūksnes rallijs man vienmēr ir paticis — ātrumposmi ir ātri, līkumoti un vijas cauri mežiem. Īsta ziemas sajūta!» atklāj K. Bērziņš. R. Pudulis iespēju startēt rallijā sauc par bērnības sapni un atzīst, ka sacensībās gūts milzum daudz emociju un jauna pieredze. «Stīvas kājas un auksti sviedri — tā es varu aprakstīt savu pirmo ralliju mūžā. Adrenalīns un sajūtas nav pieklājīgos vārdos aprakstāmas. Mums vēl daudz jāmācās, bet tas ir tā vērts!» ir pārliecināts R. Pudulis.
Lielu paldies sportisti vēlas teikt ZS «Saslaukas», SIA «Saslaukas transports», SIA «Epic print», SIA «LB29AUTO», PS «Druvas», ZS «Vītoli», Valdemārpils pilsētas un Ārlavas pagasta pārvaldei, A/Z, «Ziemeļoga», SIA «IPRP», SIA «JEK—SAN», Armandam Gebaueram, Mārtiņam Indriksonam, Gunāram Indriksonam, Mārtiņam Celmam, ģimenēm un draugiem.