Sniega tīrīšana un izvešana turpinās

Ziņas

Iepriekš prognozēt ielu uzturēšanas izmaksas ziemas periodā ir grūti, jo tas ir atkarīgs no laika apstākļiem un sniega apjoma. Lai noskaidrotu, kāda ir situācija mūsu pusē, sazinājāmies ar trim pārvalžu vadītājiem.
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes vadītājs Zigmunds Brunavs atzīst, ka līdz šim izdevies iekļauties visās normās un laiks pārsteigumus nesagādā. «Sniega izvešanas darbus esam veikuši agrāk un nepieciešamības gadījumā darīsim to arī turpmāk. Esam iekļāvušies visās normās — pilsētā un pagasta teritorijā ielas un pašvaldības autoceļi ir attīrīti. Ja sniegs paliek apgrūtinošs, izvedam to paši saviem spēkiem. Janvārī pilsētas šaurākajās ielās likvidējām vaļņus. Skatāmies pēc vajadzības un sniegu izvedam tad, ja ir tāda nepieciešamība. Iepirkuma kārtībā mums ir līgums ar SIA «Kandavas ceļi», kas uztur visus pagasta ceļus un strādā jau agri no rīta. Pašvaldības autoceļus un ielas regulāri izbraukāju un sekoju līdzi situācijai. Nedēļas sākumā bija putenis, vietām bija aizpūsts, vietām nebija. Tranzīta ielas uzturēšanai Satiksmes ministrija uz gadu ir piešķīrusi piecus sešus tūkstošus, bet ar to nepietiek, tāpēc daru visu, lai būtu lietas kursā. Satraukuma mums nav, sētniekam pa priekšu nevaru lāpstu izstumt, bet sekojam līdzi situācijai,» skaidro Z. Brunavs.
Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Normunds Strēlnieks norāda, ka sniega izvešana turpinās, bet katru dienu to nav iespējams izdarīt finansiālu apsvērumu dēļ. Līdz šim izvesti jau vairāki tūkstoši kubu un aktīvi strādā gan sētnieki, gan tehnikas vienības. N. Strēlnieks neslēpj, ka neapmierināto ir vairāk nekā apmierināto, bet tiek darīts viss iespējamais, lai situāciju uzlabotu. Autoceļu uzturētājs seko līdzi laika prognozēm, un trīs stundas pēc snigšanas beigām tiek attīrītas brauktuves un kaisīti pretapledojuma materiāli. «Katru dienu tehnikas vienības strādā — sākotnēji tiek attīrītas galvenās ielas un pēc tam — mazās ieliņas. Ietves tīra sētnieki un SIA «Talsu namsaimnieks». Problēmas rada automašīnas, kas ir atstātas uz ielām. Noteikumos rakstīts, ka mašīnas jāaizvāc, bet pašvaldības policija pie tā strādā, un līdz ar to ir cilvēki, kas raksta, ka pilsēta nav tīrīta. Tā gluži nav, pilsēta tiek tīrīta. Sarežģījumus rada tas, ka no rīta ir mazliet uzsalis, pa dienu ir atkusnis un veidojas šļūdonis. Tehnikas vienībām, kas šķūrē sniegu, apakšā ir gumijas, lai nesabojātu segumu, bet to, kas ir sasalis, uzlauzt vairāk nevar. Ja būtu pastāvīgs sals, tas viss izskatītos labāk, bet šobrīd situācija ir tāda, kāda ir. Nevarētu teikt, ka darbi netiek veikti. Cilvēki katru dienu strādā ar vislabāko sirdsapziņu un lielāko atdevi, tehnikas vienības strādā arī naktī. Protams, ir atsevišķas vietas, kas varbūt ir palaistas garām, bet, līdzko tiek saņemta informācija, tas tiek novērsts, un dispečeri seko līdzi laika prognozei. Finansējuma ir tik, cik ir, jāmēģina sadalīt tā, lai pietiktu. Protams, tā nebūs atruna, lai darbi netiktu veikti,» uzsver N. Strēlnieks.
Valdemārpils pilsētas, Ārlavas, Lubes un Īves pagasta pārvaldes vadītājs Andris Grīnbergs atklāj, ka bija radusies tehniska ķibele, bet šobrīd tā ir novērsta. «Ārā neko veduši neesam, īpašas vajadzības nav. Šobrīd sniega vēl nav tik daudz. Cīnāmies ar sniegu gan Valdemārpilī un Ārlavas pagastā, gan Lubē un Īvē. Pagaidām īpašu sūdzību nav, cilvēki saprot — ziema ir ziema. Pilsētā ar visu tiekam galā — kad nošķūrējam sniegu, pasūtām sāls smilts maisījumu. Par valsts ceļiem neatbildam — tur viss ir sadalīts pa klasēm, katram savs laiks, bet ar saviem ceļiem cīnāmies. Automašīnas uz ielām nav problēma. Neesmu manījis, ka ceļa malā stāvētu automašīnas, varbūt sētās, bet tur cilvēki paši tiek galā,» teic A. Grīnbergs.