Kliedziens no dīvāna

Ļaujiet man runāt

Cilvēks es i miermīlīgs, bet tu zin, reizēm sakrājas tā, ka nevaru kluss nosēdēt. Mān sievsmāt dzīvo iekš Tinģer. Nu, tā jau nebūt lielākā bēd — vismaz nav man blaks, ka ikkatr mīļ dien būt vīņ jāredz. Lāb, ja mēnesī vienreiz es dabū vīņ redzēt, kad atbrauc pie mān uz Sabil, un ar to man pietiek, tic man. Tomēr, kā sak, — sūd briest! Šī man paziņoj, ka Tiņģers past nodaļ tiek likvidēt. Es teic: kas tur traks?! Mēs tak vis konsolidē, vai ta nevar uztaisīt uz novad vien liel, stipr past nodaļ, lai netērē resurss? Rinds gan būt lielāks, bet ja es būt past ministrs, tad es tā darīt.
Nu, par tādiem izteikumiem es gandrīz dabūj a pann pa galv, un tagad es domā citādāk. Ir jācīnas, lai to nodaļ glābt! Nabag tiņģerniek, es a jums! Tu zin, viņiem jau tā tur nekā neiet — past slēdz, bibliotēk pludin nost (pat tur vairs nevarēs aiziet un vienkārš nosist laik), autobuss kursē vienreiz dienā (un tad vēl nevar saprast, cikos pienāks), veikalā svilpo vējš (es zin, ka svilpo arī Gunārs, bet tikai tad, ja ir ieķērs vien maziņo), pilī a nav ko darīt… Atliek stiept gumij pieturā vai aiziet pakrist uz nerv sociālam darbiniekam. Cik ta tas cilvēks var kā rēgs pa to park vandīties? Past nodaļ tak ir kā viet, kur vis draug satiekas. Parunā, paskatās, kāds kriev zieps var nopirkt, papukst pa avīž cenām, un tā dien ātrāk paiet. Man tā arī sievsmāt pateic: ja past nodaļ nebūs, brauks dzīvot pie mums uz Sabil. Pasarg, Dies! Vīņ domā, ka man tāpat te jautrībs trūkst… Pēc tā teikum manī radās tik milzigs patriotisms un cīņs spars, ka no šī brīž es būs cīnītājs pret vis netaisnīb.
Atcerējos vien lāb mūs valsts līder, kurš i cīnījies pa to, lai neslēdz kriev skols. Viņam bij labs kliedzamais, un es to nedaudz pārveidoj, lai izveidot sāv. Saņem nu mān uzsaukum visiem tiņģerniekiem, īveniekiem un citiem mežos dzīvojošiem ļautiņiem: ROKS NOST NO TIŅĢERS PAST! Jā, jūs saprat pareiz, ka es aicin viss uz protest mītiņ pie Tiņģers past nodaļ 25. janvārī. 16.25, jo tad es būs atbraucs a vienīgo autobuss un paspējs ieņemt labāko viet pie past nodaļ. Parādīs, ka mūsos ar i spēks. Neļaus tā vien klopēt to bod ciet! Palīdz man nepieļaut, ka ķoš brauc un dzīvo pie mān! Visiem vaig uzvilkt zāļ vest un paņemt līdz drūm sējs izteiksm. A ko mēs i sliktāk pa tiem, kas brauks un klaigās pie Saeim? Es a sāv rok apņemas uztaisīt dīvs plakāts. Ja nu vēl kāds tīko izpausties, ta lai rīkojas uz sāv galv.
Lai Dies mums visiem žēlīgs, it sevišķ man. Cer uz jūs sapratn un atbalst. Mēs i dižen, mēs tač nepieļaus netaisnīb un to, ka sievsmāt man uzkrīt uz galv kā sniegs pavasarī…

Galīg pazemīg noliecs galv —
Dzintars.