Atcerējāmies 1991. gada barikāžu aizstāvjus

Ziņas

Svētdien, 20. janvārī, Rīgā atkal pieminējām dramatiskos un traģiskos notikumus, no kuriem mūs jau šķir 28 gadu distance.
Rīgas II Meža kapos, pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietā Bastejkalnā gūla ziedi un tika iedegtas svecītes. Piemiņas ugunskurus iededza Doma laukumā un pie Saeimas nama. Un atkal uz tikšanos tā laika žurnālistus aicināja Saeimas vadība. Jau otro sasaukumu Saeimas priekšsēdētāja ir Ināra Mūrniece, kura, uzrunājot žurnālistus, sacīja: «Katru informācijas kripatu sabiedrība gaidīja kā izsalkušais maizes gabalu.» Viņa teica, ka žurnālistu darbs sabiedrībai palīdzēja pašorganizēties un aizsargāt Latviju. Runājot par drošību šodien, I. Mūrniece sacīja, ka šobrīd mēs esam labākajā situācijā, kādā jebkad esam bijuši. Šobrīd runājam par visaptverošas aizsardzības koncepcijas ieviešanu un ka vēsturiski tāda jau bija barikāžu laikā.
Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs, Latvijas Augstākās Padomes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Dainis Īvāns, uzrunājot žurnālistus, arī ļoti augstu novērtēja barikāžu laika nozīmi. Viņš sacīja, ka Latvijas notikumiem tolaik sekoja visa pasaule un mūsu zemē bija akreditēti ap 1500 ārvalstu žurnālistu, jo pie barikādēm būtībā izšķīrās pasaules notikumu attīstības gaita. Latvijā neapbruņota tauta, kas gribēja būt brīva, pieveica līdz zobiem apbruņotus totalitārā komunistiskā režīma piekritējus.
Vēl būtu piebilstams tikai tas, ka arī toreizējā Talsu novada ļaudis parādīja nepieredzēti augstu pašaizliedzību un vienotību, lai dotos uz barikādēm un aizstāvētu demokrātiskā ceļā izvēlēto ceļu uz Latvijas neatkarības atjaunošanu.