Tiņģernieks iekaro aizvien augstākas cīņu līgas

Sports

Tiņģernieks Madars Bertholds-Flemins, kurš nu jau vairākus gadus dzīvo Lielbritānijā, tur strādā un izveidojis ģimeni. Viņš brīvajā laikā sāka pievērsties MMA jeb jauktajai cīņas mākslai (no angļu val. — Mixed martial arts) un to darīja tik nopietni, ka janvāra sākumā cīkstonis parakstīja līgumu ar Eiropas vadošo MMA organizāciju «Cage Warriors».
Madars ir 30 gadus vecs pusvidējā svara (līdz 77 kg) cīkstonis. Sākot pievērsties MMA, viņš aizvadīja lielisku amatieru karjeru, izcīnot vairākus čempiona titulus. 2017. gadā sportists debitēja profesionāļu līgā, izcīnot uzvaru pār Pērsiju Hesu (0:3), vēlāk sekoja panākumi pār britu Šonu Lomasu (25:77) un poli Lukašu Pilču (3:3).
Pēc pēdējās uzvaras M. Bertholdu-­Fleminu pamanīja viena no Eiropas ietekmīgākajām MMA organizācijām «Cage Warriors», kas kalpojusi par ceļu līdz nonākšanai UFC tādām mūsdienu cīņu sporta zvaigznēm kā Konoram Makgregoram (21—4), Džefam Dafijam (16—3), Artjomam Lobovam (13—15—1), Antonio Silvam (19—12), Denam Hārdijam (25—10) u. c.
Madars debiju «Cage Warriors» rindās piedzīvos 16. februārī Liverpūlē, cīnoties ar britu atlētu Metjū Boneru (4—4—1), kurš šīs organizācijas rindās aizvadījis jau piecus mačus.
Tikai trešais latvietis
Jāņem vērā, ka tiņģernieks ir tikai trešais no Latvijas nākušais sportists, kuram izdevies parakstīt profesionālo līgumu ar «Cage Warriors». 2010. gadā ar Lielbritānijā bāzēto MMA organizāciju darba attiecības noslēdza brāļi Jurijs Maļko (3—5) un Vladimirs Maļko (2—2), kuri cīņu sporta apritē nav manīti kopš 2012. gada. «Ir forši ka esmu tikai trešais latvietis, kurš profesionāli pārstāvēs Latviju vienā no lielākajām līgām Eiropā, lai gan par iepriekšējiem diviem cīkstoņiem nekad neko neesmu dzirdējis,» pauž M. Bertholds-Flemins.
Apņēmīgais vīrietis gaidāmajai cīņai gatavojas sporta klubā «Bateman MMA» pie trenera, bijušā UFC projekta «The Ultimate Fighter» dalībnieka Džeimsa Beitmena.
Madars «Talsu Vēstīm» atzīst, ka viņam ir ļoti liels prieks piedalīties «Cage Warrior» projektā, jo tā būs lieliska iespēja parādīt, uz ko viņš ir spējīgs. «Strādāju un tiecos pēc kaut kā vairāk, ne tikai šī līguma, jo tas ir tikai vidusceļš. Lai arī vēl tāls ceļš ejams, tas man nozīmē ļoti daudz. Visiem tiem, kuri neticēja, ka varu dzīvē kaut ko sasniegt, un tiem, kuriem trūkst motivācijas dzīvē kaut ko darīt, jo domā, ka neko nevar panākt, vēlos pateikt, ka varu jums būt kā uzskatāms piemērs. Trakais tiņģernieks, kuram daudzi neticēja, ar smagu darbu un vēlēšanos rezultātā dara to, kas visvairāk padodas, un esmu laimīgs. Saņemu no cilvēkiem daudz vēstuļu, kuri priecājas par mani, redzot, ko esmu sasniedzis, un teic, ka viņus motivēju. Tas man liek smaidīt un priecāties un noteikti motivē strādāt vēl smagāk, lai turpinātu virzīties uz savu mērķi — pasaules lielākajām līgām. Pats galvenais ir uzstādīt mērķi un strādāt, kamēr to sasniedz,» pārliecības pilns pauž M. Bertholds-Flemins.