Nepārtraukts ceļš mājup

Kultūra

«Es negribu braukt projām, es esmu latviete!» tik emocionāli tieši un sirsnīgi izsaucās mazā Šarlote. Kā nu ne — kopā ar vecākiem Lieni un Helmutu Feldmaņiem šomēnes ciemojoties Latvijā, bērns piedzīvoja baltu, baltu ziemu ar dziļu sniegu, par kādu savā mītnes zemē var tikai lasīt pasaku grāmatās un dzirdēt stāstos no mammas un tēta bērnības.
Mūsu novadnieks, dzejnieks un komponists, mūzikas pedagogs Helmuts Feldmanis kopš 2004. gada dzīvo Lielbritānijā, kur studē kompozīciju un aktīvi iesaistās latviešu sabiedriskajā dzīvē. Viņš kopā ar dzīvesbiedri Lieni Feldmani Mansfieldā izveidojis bērnu un jauniešu studiju «Varavīksne».
Attāluma un aizņemtības dēļ reti, toties ļoti piepildīti ir abu radošo personību tikšanās brīži ar klausītājiem un domubiedriem Latvijā. Tāds izvērtās arī sestdienas, 12. janvāra, sarīkojums kafejnīcā «Talsu Šarlote». Helmuts stāstīja par savu radošo darbību Anglijas latviešu sabiedrībā, izpildīja savas jaunākās un jau klausītāju iemīļotās kompozīcijas. Kafejnīcas omulībā nācās cieši, cieši saspiesties, jo kopā būt gribētāju bija daudz.
Helmutam mūspusē pavadītais laiks bija blīvi piepildīts — intervija Latvijas Radio, Talsu televīzijā, ieceru pārrunāšana ar Talsu literātu apvienības dalībniekiem un izpildītājmāksliniekiem…
It kā gluži nejauši, meklējot sarīkojuma saturam un formai atbilstošākās telpas, Talsu viducī ir atklāts vēl viens kultūras centrs, zem kura jumta literātiem, mūziķiem iespējams pulcēties un uzrunāt dažāda vecuma publiku.