Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam jauna automašīna

Ziņas

Šis gads ļoti veiksmīgi iesācies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Talsu brigāžu punktam, kas aizvadītajā nedēļā, 9. janvārī, saņēma jaunu operatīvo transportlīdzekli «Volkswagen». Darbinieki teic, ka tajā strādāt ir ļoti ērti, uzlabojumi ir vērā ņemami.
Talsos strādā trīs brigādes: divas ir diennakts un viena — dienas, kas strādā no 8.00 līdz 22.00. Ciemojamies Talsu punktā, lai apvaicātos, kā ikdienas darbā sokas ar jauno automašīnu. Sarunā medicīnas māsa Inga Strautmane un neatliekamās medicīnas ārsta palīdze Sintija Lapkovska par būtiskākajām izmaiņām min jauno aprīkojumu. Piemēram, kušeti un nestuves iespējams uzstādīt vairākās pozīcijās. Nestuvju augstumu var regulēt dažādos līmeņos, lai pacientu būtu ērti pārvietot, piemēram, no gultas uz nestuvēm, tāpat tās var transformēt, pielāgojoties katrai situācijai un pacienta vajadzībām. Padomāts arī par mazākajiem pacientiem: bērnu drošības jostas iestrādātas ne tikai nestuvēs, bet arī vienā no sēdekļiem, jo var būt noteikti veselības stāvokļi, piemēram, nopietni elpošanas traucējumi, kad viņi slimnīcā jānogādā sēdus stāvoklī. Ir pārdomātāks, pārredzamāks un ērtāks plauktu izkārtojums, arī gaismiņas labākas. Viss esot «pa rokas ķērienam». Mediķes spriež, ka automašīna ir klusāka. Kopumā darba vide radīta daudz ērtāka.
«Mums ikdienā jāmēro ļoti lieli attālumi, tāpēc novērtējam, ka auto ir stabilāks,» teic vecākais autovadītājs Ainars Kalpmanis. Šī automašīna ir zemāka, caurejamība — labāka. Ja iepriekšējo transportlīdzekļu svars ir 3,5 tonnas, jaunajam auto — 3,8 tonnas. Tā kā dienā spēkrats nobrauc vidēji 700—1000 kilometru, īpaši tiek uzsvērtas kruīza kontroles priekšrocības, sniedzot iespēju šoferim kaut nedaudz atpūtināt kājas. «Braukšana ir laba,» īsu kopsavilkumu izteic šoferītis Māris Freibergs, kurš ikdienā vada jauno transportlīdzekli.
A. Kalpmanis atklāj, ka NMPD Talsu brigāžu punkta operatīvajiem transportlīdzekļiem ir lielākais nobraukums valstī, jo stacionāri un profils, kur jānogādā pacienti, ir ļoti plašs: Ventspils, Rīga, Jelgava u. c.
Mediķes Inga un Sintija nesūdzas par to, ka tik daudz laika nākas pavadīt ceļā. Viņas ar smaidu sejā teic, ka mīl savu darbu. Neviena diena neesot vienāda, jo maiņas ir ļoti dažādas. Protams, mēdzot būt dienas, kad automašīnā iekāpj 9.00 un izkāpj vien pēc 18.00, lai kaut ko ātri uzēstu un atkal dotos ceļā. Arī tagad tas, ka svētki aiz muguras, nenozīmē, ka dienestam ir mazāk darba. Par aizvadītajiem svētkiem dienesta darbinieces teic, ka tie bijuši salīdzinoši mierīgi.
Kā izrādās, jauni operatīvie transportlīdzekļi šogad būs arī Dundagas un Rojas punktam, kā arī vēl viens Talsiem.