Ar sirdi hokejā — Talsu ledus hallē tikās hokeja vecmeistari

Sports

Lai gada izskaņā aizvadītu tradicionālo draudzības spēli pret Latvijas Televīzijas «Sporta studijas» komandu, Talsu ledus hallē svētdien atkalredzēšanos piedzīvoja hokeja vecmeistari. Šoreiz rīdziniekiem pretī stājās vecmeistaru un jaunsargu apvienotā komanda, kurai ar 7:3 izdevās izcīnīt uzvaru.
Talsu hokeja kluba prezidents Imants Ziediņš atzina, ka lielākos sasniegumus Talsu komanda guva 1956. gadā, kad gandrīz izdevās izcīnīt 3. vietu Latvijas čempionātā. Pa vasarām jaunie censoņi spēlēja futbolu, bet ziemās pievērsās savai sirdslietai — hokejam. Komandas nosaukums laika gaitā ir mainījies, bet cīņasspars palicis nemainīgs. Ideja par draudzības spēles rīkošanu dzima pirms pieciem gadiem, kad hokeja kluba prezidents satikās ar žurnālistu Dāvidu Ernštreitu. «Prieks redzēt, ka gandrīz visi vecie cīņu biedri, ar kuriem kādreiz kopā spēlēju, varēja ierasties. Spēlei par godu pasūtīju identiskus kreklus, kuros esam guvuši lielākos sasniegumus — divas zelta un vienu sudraba medaļu. Cīnījāmies arī par iekļūšanu A grupā, bet mums diemžēl nepaveicās — pirmajā spēlē vārtsargs guva traumu un mums nācās spēlēt bez vārtsarga. Agrāk vārtsargiem nebija maskas, līdz ar to savainoties bija daudz vieglāk,» norādīja I. Ziediņš.
Vecmeistaru komandas pārstāvis
Guntis Mežiņš atzina, ka agrāk apstākļi nebija tik labvēlīgi un daudz ko nācās darīt pašu spēkiem. «Ģērbāmies būdiņā, paši tīrījām ledu, reizēm arī lējām — visādi gāja. Sāku spēlēt 1965. gadā, ar šīm formām ir izbraukāta visa republika. Trakākais brauciens bija uz Daugavpili — piecas stundas pavadījām mīnus divdesmit piecu grādu salā. Vietējie bija iznākuši no siltām ģērbtuvēm, bet mēs pēc pirmajiem diviem periodiem vairs nejutām kājas. Ledus halle liekas kā sapnis, bet būtu brīnišķīgi, ja Talsos izdotos izveidot multifunkcionālo centru,» cerību pauda G. Mežiņš.
Tā kā esošā ledus halle savu laiku nokalpojusi un tajā nevar notikt Latvijas čempionāta spēles, jauniešiem pēc 16 gadu vecuma nākas pamest dzimto vietu un apsvērt citas treniņu iespējas. «Uzskatu, ka mēs esam to pelnījuši, mūsu bijušie audzēkņi spēlē dažādās Latvijas komandās un ir treneri visos klubos, sākot ar Ventspili, Liepāju, Jelgavu un Rīgu,» atklāja I. Ziediņš.
Spēle pret «Sporta studijas» komandu
iesākās ar simbolisku ripas iemetienu, ko veica vecmeistars Arnolds Stiba. Sākotnēji cīņa bija līdzīga — pamīšus uzbruka gan viena, gan otra komanda, taču drīz vien izpaudās talsenieku pārsvars. Rīdzinieki sāka pagurt, jo uz viņu rezervistu soliņa nebija tik daudz spēlētāju. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 3:2, bet otrais ar 4:1 talsenieku labā. Rezultātā izcīnīta uzvara ar 7:3. Spēli tiesāja Turīnas ziemas olimpisko spēļu dalībnieks hokejā Māris Ziediņš un viens no jaunsargu komandas labākajiem spēlētājiem — Kristians Ziediņš. Pēc spēles katra komanda veica soda metienus. Ar vienu vārtu pārsvaru uzvarēja «Sporta studijas» komanda, noslēdzot tikšanos ar draudzīgu neizšķirtu (1:1). Pēc spēles D. Ernštreitam, kurš 30. decembrī svinēja vārda dienu, tika pasniegts svētku kliņģeris, un komandas neformālā gaisotnē apsprieda turpmākās sadarbības iespējas.
Jaunsargu/veterānu apvienotajā komandā spēlēja Tālivaldis Vilnis, Toms Kolosko, Valters Hazens, Normunds Dinsbergs, Mārtiņš Prūsis, Mārtiņš Krontāls, Jānis Ziediņš, Mareks Reķis, Aivars Strēlnieks, Guntars Danne, Raimonds Mežiņš, Guntis Mežiņš, Olivers Mežiņš, Norberts Brālis un Normunds Bajaruns, bet «Sporta studijas» komandā — Dāvids Ernštreits, Reinis Ošenieks, Edgars Sviklis, Gustavs Kukainis, Kaspars Lācis, Matīss Timofejevs, Aivars Lasmanis, Marks Semjonovs, Uvis Burjāns, Niklāvs Kalniņš un Andrejs Raudziņš.