Mundigciemā varēs sportot atjaunotās telpās

Sports

18. decembrī tika atklātas atjaunotās aktīvās atpūtas centra telpas Mundigciemā, «Saulstaru» ēkā. Gluži kā dāvana iedzīvotājiem Ziemassvētkos un Jaunajā gadā.
Plašajā, gaišajā telpā, kur oranža grīda, pelēka toņa sienas ar lieliem spoguļiem un plašiem logiem, tiks izvietoti trenažieri. Vienā stūrī, visdrīzāk, būs galda spēles. Izremontēta arī tualete un izbūvēta dušas telpa.
«Saulstaru» ēkā savulaik bijis gan bērnudārzs, gan dzīvokļi, taču pēdējos gados — trenažieru zāle. «Jau vairākus gadus sapņojām par telpu remontu, bet vienmēr apstājāmies finanšu iespēju dēļ. Šogad to paveicām, jo daļu izdevumu sedzām no projekta līdzekļiem. Tā kā Mundigciems ir pietiekami liels un arī iedzīvotāji izrāda interesi, bija nepieciešams sakārtot atbaidošās telpas. Jebkurš varēs apmeklēt centru nākamgad, kad būs līdz galam sakārtoti dokumentācijas un telpu dežūras jautājumi, jo uzraudzība ir vajadzīga. Domājam arī par papildu jaunu trenažieru ieguves iespējām,» stāsta Lībagu pagasta pārvaldes vadītāja Lauma Jaunpujēna.
Vietējais iedzīvotājs, aktīvists Andris Gerķis priecājas par izremontētajām telpām un stāsta, ka interese no vietējiem, jo sevišķi jauniešiem, ir. Esot cerība, ka tā tikai palielināsies. «Pat nevar salīdzināt, kā te izskatās tagad un kā te bija pirms tam. Vecajiem logiem vējš cauri svilpa! Protams, šādas kvalitatīvas brīvā laika pavadīšanas iespējas ir ļoti nozīmīgas, jo sevišķi jauniešiem. Lai nesēž pie datoriem, bet nāk te! Manā jaunībā nebija tādu iespēju. Mehāniskajās darbnīcās bija viena zālīte, kur mēs, bariņš puišu, darbojāmies. Ziemā tur bija tikpat auksts kā ārpusē. Mūsdienās ir plašākas iespējas,» pārdomās dalās A. Gerķis.
SIA «AB Būvniecība» būvdarbu vadītāja palīgs Jānis Laizāns stāsta, ka remontdarbi uzsākti 15. oktobrī. «Lielos vilcienos būtisku pārsteigumu darbu laikā nebija. Visu paveicām paredzēto līdzekļu ietvaros,» pauž J. Laizāns. Telpām ielikti jauni logi, ierīkota apkures sistēma, arī grīdas segums izveidots pilnīgi jauns (plašajā telpā ierīkots sporta linolejs). Savukārt vannasistabā priecē jauna santehnika, dušas kabīne un tualete.
Remontdarbi kopumā izmaksāja 29 353 eiro, no kā Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai sedza 11 712 eiro.