Latvijas florbola izlase izcīnījusi 5. vietu pasaules čempionātā

Sports

Latvijas vīriešu florbola valstsvienība, kurā startē «Talsu NSS/Krauzers» spēlētāji un Talsu novada sporta skolas treneri — Artis Raitums un Toms Bitmanis —, ar 5:3 uzvarējusi Vācijas izlasi un piekto reizi pasaules čempionātā finišējusi labāko pieciniekā.
Apakšgrupu turnīra pirmajā spēlē Latvijas komanda ar 3:7 piekāpās Šveicei, nākamajā dienā ar 4:3 pārspēja vienu no vadošajām pasaules komandām — Čehiju, bet pirmdien ar 4:5 piekāpās Vācijas valstsvienībai. A apakšgrupā latvieši bija ceturtie un izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 6:1 apspēlēja Slovākiju, bet ceturtdaļfinālā ar 1:14 kapitulēja Zviedrijai. Pusfinālā par 5.—8. vietu ar 6:5 pēcspēles metienu sērijā tika uzveikta Norvēģija.
A. Raitums un T. Bitmanis atzīst, ka gandarījums par paveikto ir liels. Valstsvienībai izdevās nostartēt labāk nekā pagājušajā čempionātā (10. vieta), iekļūt astoņniekā un izcīnīt godpilno 5. vietu. Tā kā četriniekā iekļuva florbola lielvalstis, 5. vieta ir augsts sasniegums. Tāpat komandai izdevās izpildīt vienu no uzstādītajiem mērķiem — pārspēt mājinieci Čehiju. «Bija tāda sajūta, it kā mēs tiešām varam Šveicei vai Čehijai iekost un uzvarēt. Nākamajā dienā pēc spēles ar Šveici, kurā bez variantiem zaudējām, tikāmies ar Čehiju. Mums bija iespēja izanalizēt sevi un iekļauties attiecīgajā tempā — tas arī bija iemesls, kāpēc vinnējām. Spēlē pret Vāciju bijām vadībā līdz pat pēdējam periodam, taču nevienu brīdi nebija sajūtas, ka esam pārāki. Cīnījāmies kā līdzīgs ar līdzīgu, bet diemžēl zaudējām. Vāciešiem ieskaitīja strīdīgus vārtus, un tas salauza spēles gaitu. Kad izlīdzinājām rezultātu, līdz beigām bija palikusi minūte un maiņa skrēja uzbrukumā, bet vācieši izveidoja pretuzbrukumu un ielaidām vārtus. Nezinu, vai treneri nenostrādāja līdz galam vai paši spēlētāji nesaprata, ka mums pietiek ar 4:4. Pēc tam bija jāgaida, kā nospēlēs Čehija ar Šveici. Ja Šveice gūtu uzvaru, mums ceturtdaļfinālā būtu jātiekas ar vājāku pretinieku, bet mājinieki uzvarēja, apakšgrupā palikām ceturtie un mums pretī nāca spēcīgs pretinieks — slovāki, ko pieveicām ar 6:1,» stāsta A. Raitums.
Viņš uzskata, ka gala rezultāts ir labāks nekā parādītais sniegums. Ja salīdzina ar iepriekšējo pasaules čempionātu, līmenis ir audzis, bet treneri un spēlētāji gaidīja lielāku kontroli pār spēles gaitu. Gatavošanās process ilga pusotru gadu, un tā laikā florbolisti iepazinās ar jauno treneru redzējumu un spēles modeli. Līdz pēdējam brīdim komanda cerēja, ka viņiem pievienosies pirmās maiņas aizsargs, talesenieks Jānis Ragovskis, kurš kvalifikācijā bija rezultatīvākais, bet traumas dēļ tika pieņemts lēmums meklēt aizvietotāju.
«Kad regulārajā sezonā ir pārtraukumi, notiek izlašu sabraukumi. Tās ir nedēļas nogales, kurās izlase brauc uz pārbaudes turnīriem vai rīko nometnes. Pusotrā mēnesī vismaz vienu reizi izdodas satikties. Ar izlases treneriem vēl nav noslēgts līgums, bet ļoti ceru, ka mums nebūs jauni treneri, jo tas prasa pielāgošanās periodu. Šobrīd, kad ir atsākusies regulārā sezona, jācenšas uzrādīt pēc iespējas labāku rezultātu ar Talsu komandu. Tā kā pa vidu ir virslīga un bija pasaules čempionāts, regulārā sezona ir saraustīta. Nu tas ir beidzies, un sākas cīņa par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs un pusfinālā,» atklāj A. Raitums.