Valsts policija kopā ar Latvijas Republiku atzīmē 100. gadadienu

Ziņas

Trešdien, 5. decembrī, Valsts policija (VP) atzīmēja 100 gadu jubileju. Neierastā formātā ar vairākiem pārsteigumiem īpašā diena tika atzīmēta arī VP Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī.
Pēc kopīgas Latvijas valsts himnas izpildīšanas iecirkņa priekšnieks Mārcis Pētersons ar neskaitāmiem «paldies» uzslavēja iecirkņa komandu par paveikto aizvadītajā gadā, kā arī sniedza nelielu ieskatu vēsturē.
«Paldies ikkatram no jums par darbu,
kas veikts aizvadītajos gados. Paldies arī jūsu draugiem, ģimenēm un tuviniekiem par atbalstu, kā arī visiem sadarbības partneriem, iestādēm un pašvaldībām. Valsts policija aizvadītajos simts gados pārdzīvojusi ļoti daudz. Kad to dibināja, galvenais mērķis bija ieviest kārtību. Pirmie gadi bija ļoti grūti. Tehniskais nodrošinājums un personāls bija niecīgs, bet veiksmīgi tikām galā ar saviem pienākumiem. Sekoja karš un okupācijas laiks, policiju iznīcināja, daudzas amatpersonas izveda un sodīja ar nāvessodu. Sekoja deviņdesmitie gadi, kad policija atdzima, un atkal nācās cīnīties ar dažādiem organizētiem grupējumiem, kas prasīja ļoti daudz resursu un profesionalitātes. Pašlaik esam radījuši drošu vidi sabiedrībai, cilvēki ar katru gadu mums uzticas aizvien vairāk. Tas viss, pateicoties ikvienam no jums, jo esat ieguldījuši smagu darbu.
Esam attīstījušies pietiekami augstā līmenī, bet ir vajadzīgas vēl lielākas pārmaiņas. Jauna identitāte, kas jau tiek ieviesta automašīnām, lai mēs būtu redzamāki un mūsdienīgāki. Tuvākajā laikā tiks prezentētas arī jaunas formas. Redzam, ka valsts par mums rūpējas, un tas ir tikai sākums. Restartam ir jābūt! Mums jāiet līdzi laikam!» klātesošos uzrunāja M. Pētersons.
Atskatoties uz to, kāds bijis šis, 2018. gads, iecirkņa priekšnieks to raksturoja kā sarežģītu un grūtu, tomēr kopumā sasniegti augsti rezultāti. Bijušas pārmaiņas kriminālpolicijas un kārtības policijas vadībā. Gads sākās ar sērijveida zādzībām Talsu pilsētā, bet darbinieki veiksmīgi tika galā ar noziedzīgo nodarījumu kopumu. Tam sekoja iesaistīšanās Valdgales ugunsgrēkā, kas notika vasarā. Būtiski bijis pieņemt prevencijas plānu, ar ko veicās ļoti grūti, bet tas nepieciešams, lai izvairītos no iespējamiem pārkāpumiem. Pateicoties satiksmes uzraudzības rotas darbiniekiem, aizturēti degvielas zagļi Kaltenē un aizturēts laupītājs. Šogad bijuši divi uzbrukumi policijas darbiniekiem. «Talsu iecirknis ir kā liela komanda. Izrādīsim cieņu pret saviem dienesta pienākumiem, pret sevi, kolēģiem un apkārtējiem cilvēkiem! Novēlu katram justies piederīgam šim īpašajam brīdim, policijai, laikam un vietai!» mudināja M. Pētersons.
Policija darbinieki patiesi bija piedomājuši,
kā atskatīties uz aizvadīto laiku, tāpēc klātesošajiem bija iespējams noskatīties vairākus video, kuros runāja vairāki bijušie darbinieki.

Talsu iecirkņa priekšnieks Aivars Pumpiņš, kārtības policijas priekšnieks Leonīds Grīnbergs, kriminālpolicijas priekšnieks Jānis Vonda, ceļu policijas priekšnieks Andris Andersons. Savukārt video sveicienus sūtīja Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis.
Kā ik gadu, arī šoreiz neizpalika darbinieku sveikšana par labi paveiktu darbu. Daudzām amatpersonām un nodarbinātajiem piešķīra naudas balvas, tāpat ievērojamu skaitu apbalvoja par priekšzīmīgu dienestu, darbu, sasniegtajiem augstajiem darba rezultātiem un sakarā ar Latvijas VP 100. gadadienu, piešķīra apmaksātas papildu atvaļinājuma dienas. Tam sekoja virkne amatpersonu, kurām piešķīra krūšu nozīmes «Par izdienu», savukārt par priekšzīmīgu dienestu, darbu, sasniegtajiem augstajiem darba rezultātiem un sakarā ar VP 100. gadadienu ar Goda rakstu apbalvoja tikai vienu darbinieku — GAP Nodrošinājuma pārvaldes reģionu biroja Kurzemes sektora speciālistu Arni Pēkšenu. Turklāt 12 amatpersonām šodien, 7. decembrī, jādodas uz Liepāju, lai saņemtu augstākus VP apbalvojumus.
Un, protams, kur nu bez ciemiņiem
šādā īpašā pasākumā. Sveicēju un labu vārdu teicēju par izdevušos sadarbību bija daudz: Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols, Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Grīnvalds, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigādes Talsu daļas komandieris virsleitnants Andis Auziņš un inspektore Dace Legzdiņa, Valsts probācijas dienesta Talsu teritoriālās struktūrvienības vadītāja Ineta Kēla un Talsu rajona prokuratūras virsprokurors Arnis Bērziņš.
Visa pasākuma garumā muzikālos talantus demonstrēja vairāki VP darbinieki. Pirmo priekšnesumu izpildīja Andris Puķāns ar dēlēnu Kristeru, kam sekoja arī solo priekšnesums un noslēgumā — emocionāls dziesmas «Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas» izpildījums, ko sniedza A. Puķāns, Uldis Dārznieks un Ansis Zanders.
Svētki turpinājās arī pēc tam, mielojoties ar svētku torti un apskatot neierastu izstādi, kas izveidota no publikācijām medijos.