Talsos ģimenei nodeg dzīvesvieta

Ziņas

Sestdien, 1. decembrī, 15.04 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) steidzās uz izsaukumu Talsos, Ielejas ielā 31, kur dega pusotru stāvu augsta koka karkasa dzīvojamā māja. Četru cilvēku ģimene ugunsgrēkā zaudējusi visu iedzīvi.
Brīdī, kad izcēlās ugunsnelaime, mājās atradās 15 gadus vecais Markuss un 20 gadus vecais Kristaps. Mamma Ilga ar vīru tajā brīdī atradās citviet Talsos. Kad izcēlās uguns, abi jaunieši evakuējās un izsauca ugunsdzēsējus. Dzēšanas darbos piedalījās astoņi ugunsdzēsēji glābēji, divas autocisternas un viena autokāpne, kas veica dzēšanas darbus no augšas. VUGD Kurzemes reģiona brigādes Talsu daļas komandieris virsleitnants Andis Auziņš norāda, ka notikuma vietā tika veikti ne tikai dzēšanas darbi, bet arī apkārtējo māju sargāšana no uguns, jo tuvākās mājas atradās vien 10—15 metru attālumā. Ugunsgrēku izdevās likvidēt ap 19.00.
Ilga Treimane, kura ikdienā strādā Dundagas vidusskolā par fizikas un matemātikas skolotāju, ar ģimeni ir šokā par notikušo un «Talsu Vēstīm» atklāj, ka ugunsgrēka iemesls bijis absolūts nelaimes gadījums, par ko plašāk gan nevēlas stāstīt. «Līdz tam dzīvē bijis gana daudz sitienu, bet te, šajās mājās, jutāmies ļoti laimīgi,» pauž I. Treimane. Viņa ir pārliecināta, ka ģimenes māju nepieciešams celt no jauna, tāpēc pavasarī aktuāls būs jautājums par būvmateriāliem. Ja kādam ir iespēja vai vēlme ģimenei palīdzēt šajā jautājumā, droši var vērsties pie I. Treimanes.
Pirmdien, 3. decembrī, Talsu novada domes sociālo un veselības jautājumu komitejas sēdē deputāti lēma par palīdzību nelaimē cietušajiem, piešķirot vienreizēju pabalstu krīzes situācijā. Šobrīd ģimene dzīvo pie radiniekiem Talsos, bet sociālais dienests ir piedāvājis arī iespēju apmesties pašvaldībai piederošā dzīvoklī Laucienē. Cietušajiem piedāvāta psihologa palīdzība, no kā viņi patlaban atteikušies. Tā kā ugunsnelaimē ir zaudēta visa iedzīve, cilvēki jau šobrīd iesaistījušies, piedāvā un sniedz dažāda veida palīdzību. Sociālais dienests iespēju robežās palīdzēs visu cietušo personu dokumentu atjaunošanā.
Vaicājot Ilgai, kā rīkoties iedzīvotājiem, kuri vēlas palīdzēt mantiski, viņa teic, ka vislabākais saziņas veids ir sociālais tīkls «Facebook». Tā kā ģimenē aug divi dēli, turklāt Kristaps Ventspils augstskolā studē IT tehnoloģijas, tas būtu ļoti liels atbalsts, ja kādam būtu iespēja ziedot datoru. «Primārai dzīvošanai viss jau ir savākts. Paldies visiem, kuri mums jau ir palīdzējuši un to vēl darīs. Liels paldies par atsaucību un cilvēku dāsnajām sirdīm!» saka I. Treimane.

Konts, uz kuru var pārskaitīt līdzekļus ar norādi «Ziedojums»: Ilga Treimane LV18UNLA0028700716471.