«Sācies laiks, kad mēs radām labo un ticam visam labajam»

Kultūra

Svētdien, pirmā Adventa pievakarē, pie Talsu tautas nama, dziesmām jautri skanot, tika iedegta lielā pilsētas Ziemassvētku egle.
Kā jau katru gadu, Talsu tautas nama darbinieki pilsētas lielās egles iedegšanas pasākuma laikā Radošajā sētā rīkoja arī Ziemassvētku tirdziņu, kurā ikviens varēja iegādāties dažnedažādus gardumus un skaistas lietas gan sev, gan sagādāt interesantas dāvanas savai ģimenei un tuviniekiem.
«Man ļoti patīk šādi tirdziņi! Vienmēr atrodu ko interesantu kādai svētku dāvanai,» atzina Ilgas kundze no Pastendes. «Ir jauki, ka, iegādājoties saldumus un dažādus nieciņus, varu atbalstīt mūsu vietējos uzņēmumus un cilvēkus,» viņa priecājas.
Tirgotāju vidū bija arī divas novada pašvaldības iestādes — Talsu novada bērnu un jauniešu centrs un Talsu novada fonds, kas piedāvāja apmeklētājiem piedalīties jau daudziem zināmajā un iecienītajā labdarības akcijā «Aklais randiņš ar grāmatu».
Mazākos svētku dalībniekus
Radošajā sētā gaidīja Ziemassvētku vecītis un Rūķu mamma, lai uzklausītu bērnu kvēlākās vēlēšanās, un Rūķu pastā ikvienam bija iespēja uzrakstīt vēstulīti par to, ko tad mazās sirsniņas visvairāk vēlas Ziemassvētkos. Šo iespēju izmantoja arī septiņgadīgā Madara no Talsiem, kas uz eglītes iedegšanas pasākumu bija ieradusies kopā ar mammu Daci un mazo māsiņu Katrīnu. Viņa vēstulē Ziemassvētku vecītim lūgusi jaunu riteni un sniegu, lai varētu kopā ar ģimeni braukt uz kalna.
No tālā Ziemeļpola Talsu Pilsētas laukumā bija ieradušies ļoti īpaši viesi — Rūķu māsiņas un slavenais ziemeļbriedis Rūdolfs, kas dziedāja jautras un sirsnīgas dziesmas un kopā ar Talsu novada domes priekšsēdētāju Daini Karolu, maģiskos vārdus «Eglīt, eglīt, iededzies!» sakot, iededza lielo pilsētas egli, kuru kā skaistu svētku rotu pilsētai sagādājusi Talsu pilsētas pārvalde.
«Mums katram ir tas lielais spēks,
ka mēs ticam, radām un piedzīvojam brīnumus. Šodien mēs visi kopā iedegsim skaistāko eglīti novadā, un jau pēc četrām nedēļām jūs katrs savā mājā iedegsiet savu svētku eglīti, kas būs visskaistākā tieši jums,» klātesošos uzrunāja D. Karols. «Šodien katrs aizdedzam arī pirmo sveci Adventa vainagā. Sveci, kas liecina, ka ir sācies ilgais gaidīšanas laiks. Sācies laiks, kad mēs radām labo un ticam visam labajam.»
Domes priekšsēdētājs teica lielu paldies ikvienam, kas iesaistījies brīnišķīgā pasākuma tapšanā, un vēlēja, lai visiem jauks šis svētku brīnumu gaidīšanas laiks. «Lai piepildās tas, ko vēlaties, jo domām ir spēks, bet mūsu darbiem spēks ir vēl lielāks!» visiem, kas bija sanākuši Talsu Pilsētas laukumā, sacīja D. Karols.