Labiekārtojuma vietā apgaismojums par 20 000 eiro

Talsu novads

Atzīmējot Latvijas valsts simtgades svētkus, iedzīvotāji varēja pamanīt, ka ir uzstādīti būtisku efektu radoši gaismas objekti gan pie Talsu pilskalna, gan Ķēniņkalnā pie pieminekļa «Koklētājs». Diemžēl labiekārtot pieminekļa apkārtni līdz svētkiem neizdevās.
«Talsu Vēstis» martā informēja, ka līdz šī gada valsts svētkiem novembrī bija plānots labiekārtot pieminekļa «Koklētājs» apkārtni, savukārt nākamgad — labiekārtot Ķēniņkalnu. Diemžēl darbi netika realizēti, jo, izsludinot iepirkumu, tas beidzās ar trīs reizes lielāku cenu, nekā bija plānots. «Tā kā šī gada budžetā šādu līdzekļu nebija, tika nolemts uz simtgades svētkiem sakārtot apgaismojumu un ieplānot finansējumu nākamā gada budžetā, lai varētu labiekārtot pieminekļa apkārtni,» skaidro Talsu novada pašvaldības projektu vadības daļas vadītāja Aiva Dimante. Patlaban esot izstrādāts būvprojekts arī pārējam Ķēniņkalnam, un tas atrodas būvvaldē, lai tiktu saskaņots. «Arī to dalīsim kārtās un pamazām visu īstenosim,» teic A. Dimante.
Talsu novada pašvaldība, lai svētku laikā varētu iegūt skaistus akcentus pilskalnā un Ķēniņkalnā, nolēma uzstādīt piecus (divi pie pieminekļa, trīs — pie pilskalna) apgaismes objektus, kas kopā ar uzstādīšanu izmaksāja apmēram 20 000 eiro.
«Tos plānots atstāt līdz Jaunajam gadam. Iegādātos apgaismes objektus pēc tam regulāri izmantos dažādos citos pasākumos, lai pilsētā radītu svētku izjūtas un padarītu krāšņāku kopējo noformējumu,» informē Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Normunds Strēlnieks. Vaicāts par salīdzinoši ievērojamajiem līdzekļiem, pārvaldnieks skaidro, ka summa izlietota ne tikai gaismekļu iegādei, bet arī pievadiem, kabeļiem, programmas uzstādījumiem u. c.