Ar skanīgiem priekšnesumiem un gardām kūkām atzīmēta Radošās sētas jubileja

Kultūra

18. novembra pēcpusdienā ikviens bija aicināts baudīt nedaudz citādu svētku atmosfēru un iegriezties Talsu tautas nama Radošajā sētā. Tur kopā ar Talsu mūzikas skolas audzēkņiem un pedagogiem īpašā koncertā «Piecas kūkas un viena svecīte» svinēja Latvijas simtgadi un Radošās sētas piecu gadu jubileju.
«Ikvienam ir sava dzimšanas diena. Tā diena, kad gadi nāk ciemos. Mūsu dzimtenei tas ir novembris, kas latviešus mūžīgi vieno un atgādina par saknēm, par ticības lapotni zaļo, ko nevar dalīt uz pusēm. Piekto dzimšanas dienu šodien svin arī Radošā sēta — vieta, kur visiem satikties, emocionāli uzlādēties, muzicēt un gūt pieredzi. Klāvs Elsbergs ir atstājis skaistu un zīmīgu aicinājumu radošu domu un ideju pilnajiem jauniešiem — atrast savu balsi. Savu rokrakstu, stilu, krāsu gammu, varēšanu. Tātad būt radošam un apliecināties. Radošuma piepildīts cilvēks vienmēr atradīs notis, vārdus un krāsas, lai pasacītu, cik ikviena pirms seniem gadiem vectēva iestādīta ābele ir īpaša,» sacīja Talsu mūzikas skolas pedagoģe Ināra Pirvica, piebilstot, ka šis koncerts ir Talsu mūzikas skolas audzēkņu un pedagogu sveiciens Latvijai tās simtgadē un Talsu Radošajai sētai dzimšanas dienā.
Pēc šiem vārdiem uz skatuves kāpa un koncertu, izpildot mīļo un sirsnīgo latviešu tautasdziesmu «Maza, maza meitenīte», atklāja Elīna Kūpele un Elīza Rožkalne.
Koncerta laikā durvis vēra un ikvienu interesentu sagaidīja Talsu Radošajā sētā mītošie tautas nama mākslinieki un amatnieki, bet trešā stāva Deju zālē ikviens varēja sasildīties pie karstas tējas tases un nobaudīt vietējo konditoreju — «Piena sētas», «Lāsītes», «Talsu Šarlotes», «Nārones» un «Māsu» — sarūpētās kūkas, kā jau tas kārtīgā dzimšanas dienā pieklājas.
«Šis ir ļoti jauks pasākums! Prieks klausīties svētku koncertu, kur uzstājas tik talantīgi bērni,» sacīja Mirdzas kundze no Talsiem, kas uz pasākumu bija ieradusies kopā ar savu vīru Raimondu. Arī Andrejs, kurš uz Radošās sētas jubilejas koncertu un citiem simtgades pasākumiem ieradies kopā ar draugiem no Stendes, sacīja, ka gaisotne ir kā īstā dzimšanas dienā. «Baudījām kūkas, izstaigājām amatnieku darbnīcas. Ir forši, ka Talsos ir šāda radoša un pozitīvas enerģijas pilna vieta, kur cilvēkiem darboties un nākt uz pasākumiem. Talsi no tā ir tikai ieguvēji,» bilda Andrejs.
Talsu tautas nama vadītāja Dace Obodovska «Talsu Vēstīm» atzina: «Šie pieci gadi ir paskrējuši gaismas ātrumā. Sākumā gan bija satraukums, jo tā īsti pat nenojautām, kā Radošās sētas koncepts iedzīvosies un kā tas viss būs. Pieci gadi tas nemaz nav tik daudz, kā varētu šķist, bet šajā laikā notikumu ir bijis daudz. Vislielākais prieks, protams, ir par Radošās sētas iemītniekiem,» viņa stāstīja.
«Tagad jau ir skaidrs, ka Radošās sētas patiesā būtība nav tikai vieta, kur rīkot brīvdienu vai vasaras skaisto vakaru koncertus, ko mēs, protams, turpināsim darīt arī turpmāk, bet tā ir vieta, kur arī darbdienās viss mutuļo, rosās un notiek. Šeit vienmēr deg gaismas. Mūzikas skolā muzicē bērni, Deju zālē dejo kolektīvi, Koru zālē dzied kori, pūtēju orķestrim notiek mēģinājumi, audējas auž, meitenes darbojas radošajā darbnīcā «Patrepe». Un tikai tad tu saproti — jā, tā patiesi ir Radošā sēta, jo šeit cilvēki rada un darbojas,» smaidot teica D. Obodovska. Pēc viņas domām, Radošā sēta ir gadsimta projekts un milzīgs ieguvums Talsiem un pilsētas infrastruktūrai.
D. Obodovska aicina visus radošos cilvēkus, kas vēlas pievienoties kādam Radošās sētas kolektīvam, nebaidīties un to droši darīt, jo šeit katrs, kuram sirdī mīt radošuma gars un entuziasms, ir mīļi gaidīts, lai kuplinātu Talsu Radošās sētas saimi.