Veic uzlabojumus Sabiles tiltam

Ziņas

«Talsu Vēstis» ir vairākkārt informējušas par Sabiles tilta būtisko nolietojumu. Tā kā jauna tilta būvniecība izmaksātu aptuveni 1,5 miljonus eiro un novada pašvaldība šāda apmēra līdzekļus attiecīgajam mērķim nav piešķīrusi, Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvalde saviem spēkiem veikusi vairākus uzlabojumus.
Pārvaldes vadītājs Zigmunds Brunavs informē, ka tiltam uzklāta jauna braucamās daļas seguma kārta, asfalts, un daļēji restaurētas margas. Tas izmaksāja aptuveni 10 000 eiro. Nākamgad plānots nokrāsot margas. Veiktie uzlabojumi ir ieguvums gan transportlīdzekļu vadītājiem, gan gājējiem.
Tiltam pirms dažiem gadiem ir veikta ekspertīze un izstrādāts, saskaņots tehniskais projekts, bet šķērslis, lai darbi ritētu uz priekšu, ir finansējums. Pārvaldnieks mierina, ka tilts nav tik sliktā stāvoklī, lai «pēkšņi sabruktu». Ir izvietotas transportlīdzekļu svara ierobežojošas zīmes, norādot, ka tas nedrīkst pārsniegt 15 tonnas. Protams, ne vienmēr tas tiek ievērots. «Lai kāds varētu dot pilnīgu garantiju par tilta drošību, tad tas ir jābūvē no jauna. Meklēsim risinājumu un nonāksim pie rezultāta; cerība mirst pēdējā,» optimistiski teic Z. Brunavs.