Nomainīts 400 metru garš posms Kolkas centrālajā ūdensvadā

Dundagas novads

Lai uzlabotu dzeramā ūdens kvalitāti Kolkā, no 25. oktobra līdz 5. novembrim ar Dundagas novada pašvaldības atbalstu īstenots projekts «Ārējās ūdensvada sistēmas izbūve no sūkņu stacijas līdz «Saulrietiem» Kolkas pagastā, Dundagas novadā», liecina pašvaldības kapitālsabiedrības «Kolkas ūdens» pārstāvja Ivo Bordjuga sniegtā informācija.
Lai nomainītu 400 metru garo posmu, ar caurdura metodi veikta jaunu polietilēna cauruļu ievilkšana, kas tagad aizstāj vecās čuguna caurules. Izbūves darbus veica SIA «Santehnika MG». Pašvaldības kapitālsabiedrības «Kolkas ūdens» pārstāvis Ivo Bordjugs teic, ka tuvāko nedēļu laikā vēl iespējams ūdens saduļķojums. Viņš cer, ka šīs neērtības attaisnosies un vainagosies ar kvalitatīvāku un tīrāku ūdeni. Šiem darbiem pašvaldība šogad piešķīra 23 210 eiro.
Nomainītais ūdensvada posms veido aptuveni trešdaļu no centrālās ciema maģistrāles, kas izbūvēts 80. gadu vidū un sniedzas no ūdens ieguves vietas mežā pretī «Kuršu» un «Margrietiņu» mājām līdz Kolkas ūdenstornim. Šis posms ir nozīmīgākais arī pakalpojuma ņēmēju, iedzīvotāju, skaita ziņā, jo ietver ciema lielākās daudzdzīvokļu mājas. Tā nomaiņas rezultātā labākas kvalitātes ūdeni iegūs maksimāli lielāks patērētāju skaits, skaidro kapitālsabiedrības pārstāvis.
«Veicot ūdensvada nomaiņu, bija redzams, ka vecās čuguna caurules gadu gaitā aizsērējušas ar biezu dubļu masu vismaz par ceturtdaļu no caurules diametra, ko veido smiltis, dzelzs daļiņas, amonija joni, mangāna nogulsnes un citi piesārņojumi,» saka I. Bordjugs. Vienīgais risinājums ūdens kvalitātes uzlabošanai šajā gadījumā ir veco ūdensvadu maiņa. Sastādot nākamā gada pašvaldības budžetu, viņaprāt, būtu jāparedz finansējums vismaz tikpat gara nākamā centrālā ūdensvada posma nomaiņai. Nākamajos divos gados Kolkas centrālo ūdensvadu vajadzētu sakārtot pilnībā.