Mazirbē nodeg gadiem lolotā ģimenes māja

Dundagas novads

Svētdien, 4. novembra pēcpusdienā, Dundagas novada Mazirbē izcēlās ugunsgrēks «Ķirškalnos». Milleru pāris un viņu meita ar ģimeni nu palikuši bez mājām. Ļaudis aicināti sniegt palīdzīgu roku nelaimē nonākušajai ģimenei.
Svētdien 15.55 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dundagas novadu, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dzīvojamā māja 200 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta Veronika Millere, traumējot rokas, tāpēc viņa tika nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. 00.48 paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.
Dodamies uz Mazirbi, kur tiekamies ar Veronikas un Edgara Milleru znotu Kasparu Neimani. Viņš te dzīvoja kopā ar sievu Agnesi un divām atvasītēm — 17 gadus veco dēlu un 12 gadus veco meitu. Skatam paveras nepilnu divdesmit gadu garumā izloloto māju krāsmatas. Viss ir sadedzis, izglābt izdevās burtiski sīkumus, jo uguns liesmas strauji izplatījās.
Brīdī, kad izcēlās ugunsgrēks,
mājās bija visi, izņemot Kasparu, jo viņš bija devies sniegt palīdzību paziņai. Meitiņa spēlējusies augšstāvā, pārējie bijuši apakšējā stāvā, virtuvē. «Sievastēvs sacīja, ka izdzirdējis interesantu skaņu, tādu kā šņākoņu. Uzgāja augšā, un tur vienā stūrī dega. Mums mājās bija divi ugunsdzēšamie aparāti, jo zinu, cik ugunsdrošība ir svarīga. Pats savulaik esmu vadījis instruktāžas par šo jautājumu. Dēls izpūta abus aparātus, kas bija mājās, bet ar to nepietika. Protams, paralēli tika izsaukti ugunsdzēsēji, nāca palīgā kaimiņi no Mācītājmuižas… Centās ar spaiņiem dzēst (blakus mājai neliels dīķītis — aut.), bet liesmas izplatījās pārāk ātri. Kad atbraucu mājās, ugunsdzēsēji jau bija ieradušies. Domājam, ka uguns izcēlās no elektrības vadiem,» stāsta K. Neimanis.
Kaspars ar ģimeni pie sievas vecākiem pārvācās vien pērn, vasarā. Līdz tam vairāku gadu garumā Kaspars vakaros, brīvdienās, jebkurā brīvākā brīdī mājā veica pamatīgus būvdarbus. Rīkoja arī draugu un radu talkas. Tika veltīts daudz laika un līdzekļu…
Kaspars pēc profesijas ir būvinženieris, viņš teic, ka no darba nebaidās. Jau šajā nedēļas nogalē tiks rīkota talka, lai nojauktu krāsmatas, jo uz tām pārlieku sāpīgi noskatīties. Jādomā par jaunas mājas būvniecību. «Protams, tieši tajā pašā vietā ne, bet kaut kur blakus,» Kaspars cenšas būt pozitīvs un stiprs, tomēr, apzinoties un redzot acu priekšā milzīgo postu, balss aizlūst un acis kļūst slapjas… Notikušais ir milzīgs trieciens ģimenei. Veronika un Agnese attiecīgajā dienā atrodas pie ārstiem.
Pašlaik Milleru pāris dzīvo draudzes mājā,
kas atrodas vien pārsimts metru attālumā no «Ķirškalniem», savukārt meitas ģimene mitinās pie tantes. Dundagas novada pašvaldība sola piešķirt mājokli, kur uzturēties daļai no ģimenes, pārējie dzīvos ģimenei piederošā dzīvoklī Dundagā (to nepieciešams labiekārtot, jo ir tukšs).
Ģimenei atbalstu jau sniegusi novada pašvaldība ar pirmās nepieciešamības precēm mācību piederumiem skolēniem. Tāpat cietušajiem sniegts finansiāls atbalsts, kāds noteikts pašvaldības saistošajos noteikumos, proti, 300 eiro apmērā vienam cietušajam.
Līdzcilvēki aicināti palīdzēt ģimenei mantiskā vai finansiālā veidā. Tā kā sadedzis viss, noderēs jebkas, sākot no mēbelēm, beidzot ar elektroiekārtām, apģērbu un būvmateriāliem. V. Millere ļoti uztraucas par mazdēlu, kurš mācās Ventspils mūzikas vidusskolā, tāpēc viņam vajadzīgas elektriskās klavieres. Ja ir vēlme sniegt finansiālu atbalstu, to iespējams darīt, veicot naudas pārskaitījumu uz Veronikas Milleres bankas kontu ar norādījumu «Ziedojums»: LV36HABA0551004005372. Par palīdzības sniegšanu iespējams sazināties arī ar Dundagas novada pašvaldības sociālā dienesta vadītājas pienākumu izpildītāju Inetu Mauriņu pa tālruni 26618686.