Rojā aizvadīta draudzīga atkaltikšanās

Sports

Sestdien Rojas stadiona renovētajos sporta spēļu laukumos notika Rojas invalīdu biedrības sporta diena, kurā piedalījās arī dundadznieki, talsenieki un saldenieki.
Kopējais dalībnieku skaits, neskaitot līdzjutējus, sasniedza aptuveni 40 cilvēkus. Rojas novada sporta organizatore Tatjana Kirilova atzīst, ka dalībnieku skaits ir mainīgs — citreiz kāds netiek, bet viņa vietā ierodas kāds, kurš nebija iepriekšējā gadā. Dažādu apstākļu dēļ šogad Rojas invalīdu biedrības sporta dienā nepiedalījās Mērsraga invalīdu atbalsta centrs un Latvijas Sarkanā Krusta sociālās aprūpes centrs «Stūrīši».
Pasākumu atklāja Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, un visas dienas garumā norisinājās dažādas aktivitātes, kas bija pielāgotas cilvēkiem ratiņkrēslā. Uzvarētāji tika noteikti septiņās sporta aktivitātēs (bumbiņas mešanā mērķī, golfā, šautriņu mešanā, soda metienos, boulingā, lidojošo šķīvīšu mešanā, petankā) un kombinētajā stafetē. Pasākums ilga trīs stundas. Pēc tam tika pasniegtas pusdienas un apbalvoti dalībnieki. Kopvērtējumā pēc ilgāka pārtraukuma uzvaru guva Rojas komanda, 2. vietā — Saldus komanda, 3. vietā — Talsu komanda, bet 4. vietā — Dundagas komanda.
T. Kirilova uzsver, ka dalībnieki bija apmierināti — par spīti tam, ka tika solīts lietus, diena bija silta un saulaina. Prieku sagādāja arī skaistā vide un renovētie sporta spēļu laukumi. Parasti sporta diena notiek vasarā, bet, tā kā laukumi tika renovēti, šoreiz tā tika atlikta uz septembri. Atsevišķi Rojas invalīdu biedrības dalībniekiem sporta diena notiek gada aukstajā periodā, kad rojenieki tiekas sporta zālē. Tikšanos organizē Rojas invalīdu biedrības vadītāja Erna Grīnvalde, bet par sporta spēlēm atbild T. Kirilova.