Pirmajā plānā būs cilvēku intereses

13. Saeimas vēlēšanas

Otrdien uz tikšanos ar Jaunās konservatīvās partijas līderiem, kuri kandidēs 13. Saeimas vēlēšanās, Talsu tautas namā bija ieradušies vairāk nekā pussimts partijas atbalstītāju, interesentu un citu politisko spēku pārstāvju.
Viesus — Jāni Bordānu, Juri Jurašu un Jutu Strīķi, kuri ir Rīgas domes deputāti, — laipni sagaidīja viņu partijas biedre, Talsu novada pašvaldības deputāte Inga Gluzda. Tikšanās notika brīvas sarunas formā, kurā pārmaiņus runāja gan deputātu kandidāti, gan klātesošie interesenti. Pirmajam vārds tika dots Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājam Jānim Bordānam. Viņš sacīja, ka vēlētāji jau zinot Jauno konservatīvo partiju, jo par to runājot paveiktie darbi un tie ir novērtēti un atzīti par pareiziem.
J. Bordāns teica, ka mūsu valstī partiju vadības esot atkarīgas vai no Aivara Lemberga, vai no Kremļa, vai Aināra Šlesera, vai citām ietekmīgām personām, bet Jaunās konservatīvās partijas vadība esot neatkarīga, un tā darbojas nevis šauru grupējumu, bet valsts iedzīvotāju interesēs. J. Bordāns minēja vairākus piemērus, kur nesaimnieciski tiek izlietoti valsts budžeta līdzekļi, ko novēršot būtu iespējams palielināt minimālo pensiju līdz 200 eiro līmenim, arī novēršot nesaimnieciskumu valsts pārvaldē un nepazemojot uzņēmējus, ir iespējams celt minimālo algu līdz 500 eiro līmenim.
Deputāta kandidāts Juris Jurašs sacīja, ka ministri, stājoties amatā, vispirms interesējoties par viņu vadīto ministriju iepirkuma plāniem, jo no tiem esot redzams, kur apgrozās visvairāk naudas, no kā var gūt labumu. Valstī tiek celtas modernas būves, bet neesot cilvēku, kas strādā, tādēļ pieejai dažādu projektu realizācijā vajadzētu būt daudz saimnieciskākai.
Juris Jurašs un Juta Strīķe ir bijušie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki ar ilgu gadu pieredzi šajā iestādē. Viņi sacīja, ka neesot bijis iespējams godīgi darboties korupcijas apkarošanā, jo viņu priekšniekus amatos iecēla oligarhi un daudzu gadu garumā viņiem esot bijis jācīnās ar lielu pretestību. Arī Talsu novada pašvaldības deputāte Inga Gluzda, kura kandidēs 13. Saeimas vēlēšanās, sacīja, ka korumpētība esot pārņēmusi daudzas dzīves jomas. Viņai tika vaicāts, vai deputāte esot rīkojusies pareizi, darbojoties Talsu novada domē, jo sākumā viņa esot bijusi reģionālās partijas «Mēs — Talsiem un novadam» atbalstītāja un kopā ar to esot vērsusies pret iepriekš valdošā politiskā spēka «Talsu novada attīstībai» bezsaimnieciskumu, bet šogad Inga Gluzda jau esot balsojusi par domes priekšsēdētāja, ar kuru viņa bija vienā politiskajā koalīcijā, atstādināšanu no amata.
Inga Gluzda paskaidroja, ka viņa ir rīkojusies pareizi, un arī viņas partijas biedrs Jānis Bordāns atbalstīja viņas rīcību, sakot, ka Ingai Gluzdai kļūdas procents esot mazāks nekā citiem partijas biedriem.
Jaunās konservatīvās partijas līderu tikšanās ar talseniekiem un arī atbraucējiem no Rojas, Ventspils un, iespējams, citām vietām ilga gandrīz divas stundas un aizritēja mierīgā gaisotnē, bez asiem urķīgiem jautājumiem un kaislīgas viedokļu apmaiņas.