Krāšņi aizvadītas Laucienes dienas

Kultūra Talsu novads

25. augustā pagasta dienu svinēja Laucienē. Interesentiem bija iespēja baudīt plašu svētku programmu ar daudzām «odziņām».
To, ka Laucienes pagastā aizvadītajā sestdienā svinēja svētkus, varēja pamanīt ikviens braucējs, kas no Talsiem devās Laucienes virzienā. Par svētku esamību, tuvojoties pagastam, liecināja ne tikai lielformāta krāsainie gaiļi ceļmalā, bet arī garās automašīnu rindas, kas vijās no Nurmuižas pils kompleksa centra virzienā.
Svētki sākās ar dievkalpojumu Nurmes baznīcā, stadionā sacentās sportot gribētāji, durvis interesentiem vēra dienliliju dārzs. Sākumā svētku aktivitātes notika Nurmuižas pils kompleksā, kas šogad atkal pagasta svētkos durvis vēra apmeklētājiem, bet vēlāk arī — pagasta centrā. Svētku atklāšanas koncertā Nurmuižā ar skanīgām dziesmām uzstājās vietējā folkloras kopa «Trejteka», Laucienes jauktais koris, kā arī flamenko deju studijas «Alegria» pārstāves, sniedzot krāšņus deju priekšnesumus. Domāts bija arī par bērniem, piedāvājot piepūšamās atrakcijas, lielo ziepju burbuļu veidošanu, seju apgleznošanu, hennas tetovējumus, izjādes ar zirgiem, monētu kalšanu, fotosienu un citas. Pēc svētku koncerta skatāma bija arī Sabiles amatierteātra dziesmuspēle «Mucenieks un muceniece».
Pēc muzikālajiem priekšnesumiem interesentiem Alda Denčika vadībā bija iespēja uzzināt un apskatīt pils kompleksa atjaunotās ēkas un uzzināt to vēsturi. Bez ievērības Nurmuižā nepalika arī domubiedru grupas no Talsiem izstādītie padomju laikā ražotie un atjaunotie dažādu modeļu braucamie, kuru atjaunošana ir arī pagasta pārvaldes vadītāja Jura Upmaļa viens no vaļaspriekiem. Kāpēc to neparādīt arī pagasta svētkos iedzīvotājiem un svētku viesiem!
Jautāts par cilvēku izrādīto vēlmi apmeklēt pagasta svētkus, Laucienes pārvaldes vadītājs Juris Upmalis pauda, ka tiem gatavojies viss pagasts, lai aicinātu tuvus un tālus ciemiņus. Līdzīgu viedokli pauž arī pagasta kultūras dzīves organizatore, kultūras nama vadītāja Madara Vīķe, kura uzskata, ka svētki izdevušies godam.

«Veidojot programmu, daudz domājām par piedāvājumu, lai tas svētku apmeklētājiem būtu interesants. Šīs «odziņas» programmā tad arī ir tās, kas cilvēkus pie mums atved. Prieks, ka pirmo reizi Nurmes baznīcā bija iespējams noklausīties baroka mūzikas koncertu, kur uzstājās baroka soprāns Aija Veismane. Šo koncertu var uzskatīt par svētku «odziņu», jo Talsu novadā baroka mūzika neizskan bieži. Liela interese bija arī radošajās darbnīcās, kur gatavoja putojošās vannas bumbas un pēc tam tās varēja ņemt uz mājām, kas nav mazsvarīgi. Prāvs bērnu pulks pulcējās parka estrādē, lai skatītu klaunu priekšnesumus un trikus. Prieks, ka svētku noslēgumā arī grupas «Galaktika» koncertu apmeklēja daudz cilvēku,» pastāsta M. Vīķe. Lai gan pagasta svētkus ik gadu apmeklē daudz interesentu, šogad cilvēki bijuši arī no citām Latvijas vietām — Zemgales un Vidzemes. «Sāls ir svētku programmā,» uzskata pagasta kultūras darba organizatore. «Ja programma ir daudzpusīga un dažādām gaumēm, katrs var izvēlēties to, kas patīk. Katru gadu cenšamies kaut ko interesantu un līdz šim novadā nebijušu piedāvāt, ar ko aizraut svētku apmeklētājus. Arī Nurmuiža, ko dēvējam par Kurzemes pērli, svētku laikā bija pieejama, un lielais cilvēkus skaits A. Denčika vadītajās grupās, kur stāstīja par Nurmuižas pils kompleksa vēsturi un tā atjaunošu, liecina, ka cilvēkiem interesē šīs lietas,» pēc aizvadītajām pagasta dienām saka kultūras nama vadītāja.